Rezultate te kerkimit per termin: +Philip

Meta: total 1000 / total_found 1893 / time 0.001 / keyword[0] philip / docs[0] 1893 / hits[0] 2512 /
Nga uji te shampoja, 8 gabimet më të zakonshme kur lani flokët
  • 2019-02-06

Nga uji te shampoja, 8 gabimet më të zakonshme kur lani flokët

Edhe një gjest i thjeshtë mund të fshehë disa gracka, siç shpjegojnë disa ekspertë në Prevention.com, duke sugjeruar truket e duhura për të pasur flokë të shndritshme dhe të shëndetshme. Zgjidhni një formulë shampo bazuar në llojin e flokëve – Në varësi të llojit të flok

Letra e Princit Philip për gruan që plagosi në aksident
  • 2019-01-28

Letra e Princit Philip për gruan që plagosi në aksident

Princi Philip i Britanisë së Madhe, i ka shkruar një letër një gruaje me të cilën pësoi aksident me veturë, duke thënë se “thellëisht ndihet keq”. Duka i Edinburgut i ka uruar Emma Fairweather shërim të shpejtë, duke shtuar se ai është tronditur nga aksidenti. Ai shtoi s

Sulmohet një hotel në Nairobi, raportohet për viktima dhe pengmarrje
  • 2019-01-15

Sulmohet një hotel në Nairobi, raportohet për viktima dhe pengmarrje

Tre vetë humbën jetën dhe 14 u plagosën në një shpërthim në Nairobi, në hotelin Dusit D2, në një lagje elegante në kryeqytetin kenian. Pas shpërthimit pati të shtëna dhe e gjithë zona ishte e izoluar. Burrat e armatosur, të paktën katër, që sulmuan hotelin, kanë marrë disa njer

No Pic available
  • 2018-12-25

Levy Strauss dhe mbrojtja e kulturave

Njeriu që para disa vitesh festoi shekullin e vet, nuk ishte një banor i zakonshëm, por ai me të drejtë mund të quhet mendimtari i shekullit, jo thjesht për moshën e tij, por për atë çka ai solli në shkencat humane dhe kulturën botërore. Ky është akademiku francez Claude Levi-Strauss

Fitore me dedikim për Fenerbahcen, Astana prek kualifikimin
  • 2018-11-08

Fitore me dedikim për Fenerbahcen, Astana prek kualifikimin

Erwin Koeman, vëllai i trajnerit të Holandës Ronald Koeman ka rikthyer qetësinë te Fenerbahce. Ish ndihmësi i Philip Cocu tashmë trajner i parë te skuadra nga Stambolli, pas barazimit shumë të rëndësishëm 2-2 ndaj Galatasaray-it në derbi, mori fitoren e parë në drejtimin e verdhezinj

Gjonaj informon delegacionin britanik për reformën në drejtësi
  • 2018-11-03

Gjonaj informon delegacionin britanik për reformën në drejtësi

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka pritur në takim një delegacion të Ministrisë së Brendshme të Mbretërisë së Bashkuar, i cili kryesohej nga Sekretari i Përhershëm i Ministrisë së Brendshme z.Philip Rutnam dhe shoqërohej nga ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, z.Du

VeliuRutnam: Luftë krimit të organizuar dhe pastrimit të parave
  • 2018-11-02

VeliuRutnam: Luftë krimit të organizuar dhe pastrimit të parave

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu zhvilloi një takim me një delegacion të Ministrisë së Brendshme të Mbretërisë së Bashkuar, kryesuar nga Sekretari i Përhershëm i Ministrisë së Brendshme të Mbretërisë së Bashkuar Philip Rutnam, i cili shoqërohej nga Franc