Rezultate te kerkimit per termin: +Physical +Revie +Letters

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] physical / docs[0] 32 / hits[0] 42 / keyword[1] revie / docs[1] 41 / hits[1] 47 / keyword[2] letters / docs[2] 99 / hits[2] 119 /
No Pic available
  • 2011-12-20

Si ndryshojnë metalet në bërthamën e Tokës

SHBA- Në kushtet e temperaturave dhe presionit ekstrem që verifikohet në bërthamën e Tokës, metalet ndryshojnë dhe marrin veti të panjohura më parë.Ky është përfundimi i një studimi shkencor, i cili studioi mënyrën se si

No Pic available
  • 2010-04-11

Shkencëtarët zbulojnë elementin 117 të Tabelës së Mendelejevit

Autori i Lajmit: Redaksia Moskë - Tashmë është realitet. Elementi kimik më i ri tashmë ka zënë vend në tabelën periodike të elementeve kimike. Ai është elementi i 117, dhe ka zënë vend në radhën e fundit të tabelës së Mendelejevit. Një ekip ndërkombëtar fizikanësh konfirmon