Rezultate te kerkimit per termin: +Pije

Meta: total 1000 / total_found 4088 / time 0.002 / keyword[0] pije / docs[0] 4088 / hits[0] 5794 /
Tabela/ Shqipëria dhe Estonia kryesojnë Europën për rritjen e çmimeve
  • 2017-06-23

Tabela/ Shqipëria dhe Estonia kryesojnë Europën për rritjen e çmimeve

Inflacioni në Shqipërisë sipas metodologjisë së Eurostat ka pësuar rritjen më të madhe në rang europian edhe në muajin maj 2017. INSTAT publikoi sot se, ndryshimi vjetor i matur nga indeksi i Harmonizuar i Çmimeve të Konsumit në Maj 2017 është 3,4 %.   Deri në muajin prill Shqi

Maj 2017, Shqipëria dhe Estonia kryesojnë Europën për rritjen e çmimeve
  • 2017-06-22

Maj 2017, Shqipëria dhe Estonia kryesojnë Europën për rritjen e çmimeve

Inflacioni në Shqipëri, sipas metodologjisë së Eurostat, ka shënuar rritjen më të madhe në rang europian edhe në muajin maj 2017.  INSTAT publikoi sot se, ndryshimi vjetor i matur nga Indeksi i Harmonizuar i Çmimeve të Konsumit në Maj 2017 është 3,4%. Deri në muajin prill, Shqipëria

Shqiptarët, populli që shpenzon më shumë për ushqime në Europë
  • 2017-06-19

Shqiptarët, populli që shpenzon më shumë për ushqime në Europë

Shqipëria mund të ketë çmime më të lira se në shumë vende të Europës, por të ardhurat e ulëta, që marrin në raport me vendet e tjera, bëjnë që ata të shpenzojnë një pjesë të konsiderueshme të buxhetit për të siguruar nevojat minimale jetësore të të ushqyerit. Sipas të dh

Të mirat që përftohen nga tekila
  • 2017-06-14

Të mirat që përftohen nga tekila

Tekila është një pije alkoolike shumë e famshme në të gjithë botën. Ajo prodhohet në Meksikë dhe me këtë pije mund të prodhohen kokteje shumë të shijshme. Nëse në mbrëmje konsumoni tekila, në mëngjes nuk do të keni dhimbje kokë. Të mirat e tekilës nuk përfundojnë këtu. Ne

No Pic available
  • 2017-06-13

Ministri i Drejtësisë firmos shkarkimin e dy drejtorëve, emëron 12 të tjerë në burgje e hipoteka

Të tjera shkarkime në administratë. Ministri i Drejtësisë Gazmend Bardhi, ka shkarkuar sot nga detyra Drejtorin e burgut Vlorë Bashkim Habilaj, si dhe Drejtorin e IEVP Fushë-Krujë z. Albert Malaj, me motivacionin e braktisjes së detyrës dhe keqmenaxhimit të institucionit. Po kështu janë

No Pic available
  • 2017-06-12

Shkarkohen drejtorët e burgjeve në Vlorë dhe Fushë Krujë

Ministri i Drejtësisë shkarkon Drejtorin e IEPV Vlorë Bashkim Habilaj dhe  drejtorin e IEPV Fushë Krujë Albert Malaj. Ministri Bardhi bën me dije se shkarkimi është bërë për braktisje të detyrës dhe keqmenaxhim të institucionit. Drejtori i IEVP Vlorë, pa asnjë arsye të përligj

No Pic available
  • 2017-06-07

Zero yje, ky është hoteli më i çuditshëm që keni parë, e gjeni në Zvicër

Një hotel i ri në Zvicër, i quajtur “zero yje” u bën të mundur vizitorëve, të flenë në një shtrat dopio, por jo brenda muresh. Bëhet fjalë për një “hotel” në qiell të hapur. Vizitorët paguajnë 306 dollarë në natë, një pije, mëngjes dhe shërbim “n