Rezultate te kerkimit per termin: +Pijm

Meta: total 113 / total_found 113 / time 0.009 / keyword[0] pijm / docs[0] 113 / hits[0] 120 /
7 ushqimet që ndryshojnë aromën tuaj kur i hani
  • 2018-09-28

7 ushqimet që ndryshojnë aromën tuaj kur i hani

A ju pëlqen kuzhina meksikane? A ju pëlqejnë erëzat dhe shijet e forta? I keni thënë lamtumirë hudhrës dhe qepës dhe pini alkool më shpesh? Disa ushqime, sidomos ushqimet me erëza dhe aroma të buta jo vetëm ushqejnë trupin tuaj, por mund të ndikojnë rrënjësisht në erën trupore. D

I vetëburgosuri i artit
  • 2018-09-16

I vetëburgosuri i artit

Nga Durim Abdullahu Që nga koha e regjimit ngjyrëkuq që e kishte burgosur, ai jeton në një bllok banesash të ndërtuara kaherë, në lagjen e Pazarit të Ri në Tiranë. Dy ditë më pas, ai do të bëhet 83 vjeç. Megjithëse njëri ndër artistët dhe intelektualët më aktiv shqiptar, deri

No Pic available
  • 2018-06-30

Durrës, pushuesit zbulojnë kulinarinë dhe arkeologjinë

Moti i paqëndrueshëm i këtij muaji u ka dhënë mundësi turistëve, veçanërisht atyre të huaj, të shijojnë më shumë turizmin kulturor e kulinar, duke sjellë edhe më shumë të ardhura në vend. Një gotë verë më shumë, kënaqësi nga të shijuarit pa nxituar të vaktit ushqimor, vi

Dhjetë arsye të mira pse duhet të pini ujë
  • 2018-06-27

Dhjetë arsye të mira pse duhet të pini ujë

Shëndet dhe mirëqenie: zbuloni se si të kujdeseni për veten dhe bukurinë tuaj me hidratimin e duhur Ne jemi çfarë hamë, por mbi të gjitha jemi çfarë pimë dhe uji është mjeti i të gjitha substancave dhe elementeve vitale në trupin e njeriut. Nëse mendojmë se trupi ynë përbëhet kr

Ditët e fundit të piktorit Abedin Dino
  • 2018-04-22

Ditët e fundit të piktorit Abedin Dino

… Kur u ndava për herë të fundit me Abedinin, në studion e tij në “Rue de l’Eure”, megjithëse i sëmurë rëndë, i prekur nga një kancer, ai më shprehu dëshirën e madhe për të ardhur në Shqipëri. Edhe mikut tim Kaleshi, një javë para se të vdiste, i kish th

Tundimi, disa teknika për të mos hequr dorë nga dëshirat
  • 2017-10-03

Tundimi, disa teknika për të mos hequr dorë nga dëshirat

Format janë nga më të ndryshmet, por si duhet shkuar drejt tyre me hapat  duhur Ndonjëherë tundimi mund të fshihet në frigorifer, apo në qilar, shpesh është tek fytyra e një burri (gruaje), por mund të jetë dhe në formën e një dëshirë  për të blerë diçka që kushton shumë, p

Lady Gaga pi marjuanë në makinën e gjyshes
  • 2017-09-08

Lady Gaga pi marjuanë në makinën e gjyshes

Ndërsa tregon për jetën e saj në dokumentarin e rij Netflix Gaga: Five Foot Tëo, Lady Gaga në trajlerin e fundit shfaqet duke pirë marjuanë në makinën e gjyshit të saj. Këngëtarja në klip shihet duke u argëtuar me miqtë e saj të famshëm si Florence Ëelch, duke performuar për fans