Rezultate te kerkimit per termin: +Pikpamja

Total: 436
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.543Z

Teknologjia në zgjedhje, ish-drejtuesja e OSBE: Saplikohet në pak muaj

Për të futur teknologjinë në zgjedhje duhet kohë e mjaftueshme pasi nuk mund te realizohet në pak muaj qoftë nga pikpamja teknike apo nga pikëpamja  e edukimit të zgjedhësve. Kështu ka deklaruar ish drejtuesja  e misionit vëzhgues të  OSBE/ODIHR-it në Shqipëri  vit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.842Z

Nishani: N zgjedhjet e 2009-s me karta identiteti

Ministri i Brendshm, Bujar Nishani,ka garantuar shqiptart se n zgjedhjet e vitit 2009 do t shkohet me karta identiteti. Duke e vlersuar kt si nj ndr projektet kryesore t qeveris Berisha, zoti Nishani u shpreh se ndihet i sigurt pr realizimin e tij duke vlersuar gjithashtu edhe punn e ekspertve q kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.172Z

Shqipëria merr armë në Turqi, Kodheli firmos marrëveshjen në Ankara

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, në një intervistë për televizonin turk TRT ka nënvizuar se Shqipëria është e angazhuar për sigurinë në rajonin e Ballanit, që ende ka problem të shumta, ndaj dhe roli i vendit tonë mbetet i rëndësishëm në këtë drejtim. Bashkëpunimi me Turqin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.274Z

Restaurimi i 5 xhamive, prezantohet projekti i MTKRS e TIKA-s

Xhamia në kalanë e Prezës është e para e cila do ti nënshtrohet projektit për restaurimin e veprave kulturore në Shqipëri. Fondi prej 4 milion eurosh do të ndërhyjë në përmirësimin e kësaj xhamie në sajë t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.917Z

Maskerano ëndërron Barçën prej 4 vitesh

Menaxheri Shuhen t gjitha shpresat e Interit pr t’i dhuruar trajnerit Rafa Benitez mesfushorin Havier Maskerano. N fakt, menaxheri i argjentinasit ka folur hapur rreth synimeve t lojtarit t Liverpulit. Pasi kishte pohuar pak dit m par se Maskerano do t ishte i lumtur t luante te Bara, tashm H

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.448Z

Ora News vëzhgim në 13 komunat që i bashkohen kryeqytetit

13 komuna ne rrethinat e kryeqytetit  pas 21 qershorit  me ndarjen e re territoriale do ti bashkohen Tiranes qytet nga pikpamja administrative. Ora News udhetoi ne thellesi te tyre, dhe konstatoi se banoret nuk jane te informuar se cfare do te sjelle kjo ne jeten e tyre nderkohe qe problemet e tyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.689Z

Projekti TAP dhe impakti i tij ne mjedis

Nje vleresim para ndertimit te projektit TAP krijon mundesine e perzgjedhjes se alternatives me te mire nga pikpamja mjedisore dhe ekonomike. Ky eshte mendimi i perfaqesuesve te komapanise British Petroleum te cilet u priten ne nje takim nga Ministri i Mjedisit Fatmir Mediu. Kompania angleze shpr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama