Rezultate te kerkimit per termin: +Pikt

Meta: total 54 / total_found 54 / time 0.000 / keyword[0] pikt / docs[0] 54 / hits[0] 92 /
No Pic available
  • 2015-12-14

Superliga/ Fitojnë Skënderbeu dhe Tirana

Kampionët e Skënderbeut kanë arritur të marrin tre piktë të arta në transfertën e vështirë në Durrës. Korçarët fituan në NIko Dovana me rezultatin 1-0 falë golit të shënuar nga Salihi. Pas kësaj fitoreje Skënderbeu ka barazuar Partizanin e vendit të parë me pikë ndërsa javën

No Pic available
  • 2010-09-02

Bogdani: Impenjim maksimal për të arritur rezultat pozitiv

Deklarata e sulmuesit Erjon Bogdani nuk fshihet. Sulmuesi kryesor i Kombtares pranon se Rumania sht nj kundrshtar mjaft i fort, por nnvijzon se Shqipria do t jet maksimalisht e impenjuar pr t marr rezultat pozitiv n ndeshjen e nesrme. “Duhet t’i harrojm ndeshjet e kaluara me Rumanin dhe

No Pic available
  • 2010-09-01

Maturantët, mbetësit, arsim në universitet me kohë të pjesshme

Maturantët që kanë rezultuar mbetës në provimet e detyrueshme nuk do të jenë pjesë e vitit të ri akademik, pavarësisht se janë kalues në provimet me zgjedhje. Maturantt q kan rezultuar mbets n provimet e detyrueshme nuk do t jen pjes e vitit t ri akademik, pavarsisht

No Pic available
  • 2010-08-31

Laçi nënshtron Shkumbinin e milionave

Superiore Lai fiton tri pikt e para n kt sezon, duke fituar bindshm prball Shkumbinit me rezultatin 2-0. Golat e fitores s kurbinasve jan shnuar nga avri dhe Hysa, por ajo q duhet theksuar sht se skuadra e drejtuar nga Stavri Nica ka bindur me lojn e zhvilluar. Pas kolaudimeve n javn e par (kundr T

No Pic available
  • 2010-08-31

Spanja: Futbolli i Mou është irritues

Shtypi Pas barazimit n Majorka (0-0) n javn I t La Ligs, shtypi spanjoll shprthen menjher kundr Murinjos: “Debutimi i Realit t ri? Mou keq”, loja e fjalve e prdorur nga “AS”. “Futbolli i Madridit t tij sht irritues”, sht nj nga akuzat ndaj “Special One&rdqu

No Pic available
  • 2010-08-30

SPA, triumfon Hemilton, qan Fetel

Veber i dyti, Alonso del nga pista. Nuk mundet t shklqej as Batn Prmbysja ndodhi, Ljuis Hemilton e Mark Veber jan shkputur nga rivalt dhe tentojn shkputjen e par t rndsishme drejt titullit. Ferrari, pr fat t keq, ka humbur nj tjetr rast dhe tani duhet t ndjek me m shum vshtirsi se m par: vendi i kat

No Pic available
  • 2010-08-30

Besnikëria dhe lutja, lidhja e ngushtë mes tyre

Mungesa e besnikris sht dika q ka t bj me natyrn e gjrave t gjalla. Zogjt, gjitart, amfibt madje edhe peshqit i tradhtojn partnert, duke i detyruar ata q m s paku t jen vigjilent. Edhe njerzit nuk bjn prjashtim n kt trsi qeniesh q tradhtojn. Edhe pse tradhtia sht nj veprim q dnohet haptazi publikish