Rezultate te kerkimit per termin: +Pikrisht

Meta: total 1000 / total_found 1035 / time 0.000 / keyword[0] pikrisht / docs[0] 1035 / hits[0] 1370 /
No Pic available
  • 2017-06-04

HARMONIA FETARE, VLERA Q MUND T OFROJ SHQIPRIA N EUROP

Shqipria, ku jan t prfaqsuar t tria besimet:i maysliman, katolik dhe ortodoks, e ruan harmonin fetare si nj aset solid t shoqris. Pr kt diskutuan n Berlin prfaqsuesit e komuniteteve fetare nga Shqipria. “Komunitetet fetare n Shqipri: nj model frymzues i harmonis fetare n koht e ekstremizmit fe

ORËT E FATIT TË EUROPËS
  • 2017-02-06

ORËT E FATIT TË EUROPËS

Angela Merkel e ka luajtur me menuri rolin e saj n kt samit t rndsishm. Sepse fjalt e qarta q Europa krcnohet prej pushtetit t Donald Trump-it, si parashtroi n fillim t samitit Presidenti i Kshillit t Europs Donald Tusk, bartin n vetvete nj far mase munges uniteti. Ndonse nuk pati rezistenc t hapur

Ort e fatit t Europs
  • 2017-02-04

Ort e fatit t Europs

Nga Barbara Wesel Angela Merkel e ka luajtur me menuri rolin e saj n kt samit t rndsishm. Sepse fjalt e qarta q Europa krcnohet prej pushtetit t Donald Trump-it, si parashtroi n fillim t samitit Presidenti i Kshillit t Europs Donald Tusk, bartin n vetvete nj far mase munges uniteti. Ndonse nuk p

DEMITIZIMI I LUFTËS
  • 2017-01-25

DEMITIZIMI I LUFTËS

Fadil LEPAJA Qytetin e vogël francez, e kishin pushtuar nga forcat e huaja, e kishin plaçkitur, përfshi këtu gjithë artefaktet me vlerë. Në të përfshihej edhe piktura Madona e rrëzuar  (Të cilën ata që e kanë parë e quajnë Madona e rrëzuar me cica të mëdha ) për të cilën, doli

Izet Haxhia: Më thotë frikacak Saliu, djali i Vuk Karaxhiç i ngjizur skutave të kullës. Ti që më çove gruan dhe vajzën të më luten të të mbroja se kishe frikë. A je gati të përballemi bashkë?
  • 2016-12-13

Izet Haxhia: Më thotë frikacak Saliu, djali i Vuk Karaxhiç i ngjizur skutave të kullës. Ti që më çove gruan dhe vajzën të më luten të të mbroja se kishe frikë. A je gati të përballemi bashkë?

Ish truproja e Sali Berishës, Izet Haxhia ka reaguar menjëherë ndaj akuzave të ish eprorit të tij, sipas të cilave Haxhia ishte një frikacak. Izet Haxhia akuzon Berishën për gjithç ka ndodhur në vend, madje i ka përmendur detaje të fëmijërisë. “Po lexoja ne media deklarat e

Izet Haxhia i përgjigjet Berishës: Ti më çove gruan dhe vajzën të më luten të të mbroja se kishe frikë. A je gati të përballemi bashkë?
  • 2016-12-13

Izet Haxhia i përgjigjet Berishës: Ti më çove gruan dhe vajzën të më luten të të mbroja se kishe frikë. A je gati të përballemi bashkë?

Izet Haxhia ka reaguar pas intervistës së Sali Berishës në Top Story, ku e konsideroi atë si një frikacak, që iu shmang burgut. Haxhia thotë se frikacaku i vërtetë është Sali Berisha. Ai e sfidon atë, që të përballen bashkë, për të parë se kush është frikacaku dhe kush ka

Nj Europ e lnduar duhet t tregoj veten
  • 2016-11-19

Nj Europ e lnduar duhet t tregoj veten

Nga Christoph Strack Kto ishin dit tranzicioni. Barack Obama ishte pr her t fundit si president i SHBA-s n Europ. Me t u takuan n zyrn e kancelarit n Berlin kryetart e shteteve dhe qeverive t vendeve kryesore europiano-perndimore. Secili prej tyre i lnduar apo i sfiduar n llojin e vet. Kryemini