Rezultate te kerkimit per termin: +Piktor

Total: 2282
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:17.378Z

Artur Gorishti, si piktor në GKA

Artisti Artur Gorishti çeli dje në Galerinë Kombëtare të Arteve një ekspozitë personale. Aktori, i cili nuk është i njohur në Tiranë si piktor, shfaqet me një koleksion prej 72 punësh nga krijimtaria e tij 25-vjeçare. Punët janë piktura e grafika, në gjininë e peizazhit, portretit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.529Z

FOTOT/ George W. Bush si piktor: Ja ku është Putin

Ish- presidenti amerikan, George W. Bush ka zbuluar se sa larg ka shkuar pasioni i tij për pikturën. Ai ka treguar se si ka bërë portretet e liderëve më të rëndësishëm në botë. Kurse gruaja e tij, Laura, ka rrëfyer se ka qenë ajo që e ka inkurajuar që të çlirojë artistin e bren

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.234Z

Piktorë, trinitet, supermarket

Nuk është e lehtë që tre piktorë të krijojnë një trinitet, si kanë bërë Gazmend Leka, Aleksandër Filipi dhe Besim Tula, në ekspozitën e tyre të fundit të përbashkët të hapur në galerinë e Univers

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.913Z

Nje piktor shkruan roman per Ameriken

“Zoti e bekofte dhe e mallkofte Ameriken” eshte titulli i romanit te shkrimtarit Gjovalin Delia, i cili sapo eshet botuar ne gjuhen shqipe.Autori i cili eshte gjithashtu nje piktor i njohur shpjegon se ky roman ne dukje i thjeshte, flet per konfliktet e mbieteses te cila sundojne shoqerite e so

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.130Z

Ngjyrat e Pogradecit në syrin e piktorëve kosovarë

POGRADEC- Piktorë dhe fotografë nga vënde të ndryshme të Ballkanit çelën mbrëmjen e djeshme në Galerinë e Arteve në Pogradec ekspozitën e përbashkët me temë nga natyra e këtij qyteti. 21 krijues rikthehen edicionin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.350Z

Berisha: Rama piktor i dështuar, i mungonte vizioni për Tiranën

TIRANE - Kryeministri Sali Berisha ishte i pranishëm në ceremoninë e çeljes së konkursit për zgjatimin e Bulevardit të kryeqytetit, të organizuar nga Bashkia e Tiranës në sallën e Akademisë së Arteve. Berisha e cilësoi këtë projekt si një fillim të ri për Tiranën, dhe shigjetoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.110Z

Fotot/Rama si piktor në takimin me FRESSH, demoralizon të rinjtë

Foto 1 nga 36 Kryeministri Edi Rama, ka qenë i pranishëm në Jalë në kampine Akademisë Verore të të rinjve të Partisë Socialiste. Me një palë syze si të John Lennon dhe me një veshje verore, me mokasinët e tij dhe këmishën lino, kreu i qeverisë dukej më tepër si një pikt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama