Rezultate te kerkimit per termin: +Pikuli

Meta: total 11 / total_found 11 / time 0.000 / keyword[0] pikuli / docs[0] 11 / hits[0] 13 /
Kandidatët për Bashkitë, zbulohen emrat e PD-së
  • 2015-03-10

Kandidatët për Bashkitë, zbulohen emrat e PD-së

Kryesitë e Partisë Demokratike në rrethe kanë përfunduar përzgjedhjen e kandidatëve për kryetarë të Bashkive në zgjedhjet e 21 qershorit. Panorama zbardh këtë listë. Shkodër: Sokol Ramadani, Arben Muça, Voltana Ademi, Bardh Spahia, Xhemal Bushati, Edi Teli, Xhevdet Amulli, Helidon

Ja kush janë emrat e PD-së për zgjedhjet e 21 qershorit (mungon kandidati për Tiranën)
  • 2015-03-10

Ja kush janë emrat e PD-së për zgjedhjet e 21 qershorit (mungon kandidati për Tiranën)

PD duket se ka gati listën e emrave që pritet të jenë kandidatë për zgjedhjet e 21 qershorit. Për çdo bashki ka dy apo më shumë kandidatë, ndërsa shumë shpejt pritet që të zgjidhen kandidatët përfundimtarë. Duhet thënë se këto janë propozime të Kryesive të Partisë Demokra

No Pic available
  • 2010-05-29

Teatri Kombëtar, koha më e keqe?! Kur donin ta shembnin për truall

Teatri/Një ndër regjisorët më të vjetër, si e sheh teatrin dhe aktrimin në 65 vjet “Teatri Kombtar” sht nj titull i lart q do shtet e jep pr merita t shquara n ngritjen e kulturs kombtare, pr vlera t arritura dhe pr vlera q duhet t arrihen, pr prpjekjet q bn dhe

No Pic available
  • 2009-11-16

Historia 60-vjeçare e dy familjeve, një shqiptare, një hebraike

-- Marë nga rrejti televiziv amerikan CBS -- Gjatë Luftës së Dytë Botërore shqiptarët mbrojtën dhe fshehën hebrejtë që jetonin në Shqipëri. Sipas studiuesve, Shqipëria është vendi i vetëm ku numri i popullsisë hebre ishte me i madh pas luftës se sa para saj. Kjo ishte tema e një

 Sopjani e bën rrugë, tani e rrahin edhe tek moshat Degradon ndeshja Apolonia-Partizani. Prindërit futen në fushë. Loja ndërpritet në minutën e 63-të, pas golit të të kuqve
  • 2009-04-14

 Sopjani e bën rrugë, tani e rrahin edhe tek moshat Degradon ndeshja Apolonia-Partizani. Prindërit futen në fushë. Loja ndërpritet në minutën e 63-të, pas golit të të kuqve

JORGIS MEMO (Panorma Sport)- Rikthehen grushtet në kampionatin e të rinjve. Këtë herë viktimë, as më pak e as më shumë, është gjyqtari Mentor Sopjani, i cili bëhet përsëri protagonist. Pas dhunës barbare në Pukë, dje Sopjani është goditur në ndeshjen Apolonia-Partizani, e vlefshm

 Të kuqtë i japin “leksion” LushnjësPartizani bën detyrën. Grushte në Korçë, derbi kthehet në arenë boksi. Barazon Laçi, fiton Besëlidhja. Luftëtari i afrohet kreut
  • 2009-04-07

 Të kuqtë i japin “leksion” LushnjësPartizani bën detyrën. Grushte në Korçë, derbi kthehet në arenë boksi. Barazon Laçi, fiton Besëlidhja. Luftëtari i afrohet kreut

Ndeshja Partizani-Lushnja pritej të ishte me rivalitet, për vetë pozicionet që skuadrat kanë në tabelë, por nuk ka ndodhur kështu. Të kuqtë e drejtuar nga Marko Pelinxhi dominuan takimin, duke fituar pastër 3-0. Lushnja ka pasur rastin e vetëm që në fillim të lojës, teksa ka goditur

 Besa është në delir, sfidë kryeqytetitPas pushimit të Partizanit, kavajasit marrin kreun, Teuta e dyta. 
Flamurtari rikthehet me 6 gola. Laçi-Luftëtari dominojnë grupet
  • 2009-03-16

 Besa është në delir, sfidë kryeqytetitPas pushimit të Partizanit, kavajasit marrin kreun, Teuta e dyta. Flamurtari rikthehet me 6 gola. Laçi-Luftëtari dominojnë grupet

Pergatiti: Jorgis Memo (Panorama Sport) Pritej dhe ashtu ndodhi. Besa ka marrë kryesimin e kampionatit superiore të të rinjve, pas fitores së djeshme me Elbasanin, me rezultatin minimal 1-0. Një gol i Shtinit në minutën e 50 ka rezultuar vendimtar për djemtë e drejtuar nga Bledar Sinella,