Rezultate te kerkimit per termin: +Pilo

Meta: total 351 / total_found 351 / time 0.000 / keyword[0] pilo / docs[0] 351 / hits[0] 467 /
No Pic available
  • 2019-04-11

Grabitja në Rinas/ A do të jetë i biri ish-deputetit të PS kurbani i Ballukut?

Grabitja e 10 milionë eurove në aeroportin e Rinasit ka ngritur në këmbë shtetin dhe pavarësisht se kryeministri Edi Rama, dhe ministrat Sandër Lleshaj e Belinda Balluku janë kujdesur që tia faturojnë përgjegjësinë të gjithën koncesionarit, pritet që të ketë koka turku edhe nga agj

Hamilton e mbyll botërorin me triumf, dominon edhe Abu Dhabi
  • 2018-11-25

Hamilton e mbyll botërorin me triumf, dominon edhe Abu Dhabi

Lewis Hamilton me Mercedes fitoi sot garën e Çmimit të Madh të Abu Dhabi në Formula 1, gara që mbylli Botërorin 2018, me pilotin britanik që bëri një paraqitje të shkëlqyer, duke e merituar këtë triumf. Ai la pas Sebastian Vettel me Ferrari, i dyti, ndërsa në podium u ngjit edhe Max

No Pic available
  • 2018-10-07

Kush e organizoi atë Diktaturë? Një intervistë imagjinare me Enver Hoxhën

Nga Ylli DEMNERI -Zoti Enver, ju thatë se shkak për survejimin tuaj u bë fjalimi që ju mbajtët në Kongresin e 7 të PPSH. Çfarë thatë ju në atë fjalim që nuk i pëlqeu të tjerëve? Jo për mburrje, por në atë fjalim fola për herë të parë për Lirinë, në kuptimin e vërtetë të

Vdekja e 21-vjeçares në Fier, mjekja pezullohet nga detyra
  • 2018-05-25

Vdekja e 21-vjeçares në Fier, mjekja pezullohet nga detyra

Pezullohet nga detyra mjekja e urgjencës së spitalit të Fierit, Ina Rruzhdija, pas vdekjes së 21-vjeçares Xhuljeta Gjeka. Pezullimi i saj është bërë me vendim gjykate, pas denoncimit nga familjarët e së ndjerës për mjekim të pakujdesshëm. Në dëshminë e tyre familjarët shprehen se

No Pic available
  • 2017-09-19

Cilët ishin Akejtë e vërtetë?

Ta zëmë se vendosni të shkruani një roman që flet për heronj, për beteja dhe për mbretëresha, gjithçka e kalitur nga një copë magjie (apo ndërhyrje hyjnore, si të doni): në cilën epokë do ta ambientonit? Ndoshta në një epokë të lashtë e plot përralla, të largët por jo shumë

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m