Rezultate te kerkimit per termin: +Pinari

Total: 1763
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.792Z

Pinari, akuza ushtarakve

Ish-drejtori i MEICO-s, Ylli Pinari ndryshon qëndrim për cështjen e tragjedisë së Gërdecit. Pas dëshmisë së tij të parë kur fajësoi Ministrinë e Mbrojtjes, duke thene se MEICO ishte nën varësine e këtij dikasteri dhe zbatonte urdhërat e tij, Ylli Pinari drejton gishtin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.691Z

Pinari kerkon lirine

Një nga të dënuarit për tragjedinë e Gërdecit, ish-drejtori i MEIKO-s Ylli Pinari kërkon lirinë e parakohëshme nga burgu. Kërkesa është dorëzuar në Gjykatën e Tiranës, ku është zhvilluar edhe seanca

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.677Z

Pinari: Gërdecin e caktoi amerikani

Ylli Pinari, një nga të pandehurit kryesore të dosjes Gërdeci, tha dje në Gjykatën e Tiranës se ishte vënë në dijeni nga amerikani Patrik Henri se Gërdeci do të ishte vendi i demontimit të municioneve të dala jashtë përdorimit.Pinari, ish-drejtor i MEICO, tregoi dje në gjyq se repar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.427Z

Pinari akuza Patrik Henrit

Ish- kreu i kompanise amerikane SAC, Patrik Henri kthehet në një ndër personat më të kërkuar në procesin ‘Gerdeci’. Sikurse per disa muaj me radhe, prokuroria e kerkoi dhe e priti serish, por Patrik Henri refuzoi të vinte nga Shtetet e Bashkuara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.692Z

Gerdeci Pinari kerkon lirine

Një nga të dënuarit për tragjedinë e Gërdecit, ish-drejtori i MEIKO-s Ylli Pinari kërkon lirinë e parakohëshme nga burgu. Kërkesa është dorëzuar në Gjykatën e Tiranës, ku është zhvilluar edhe seanca

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.745Z

Ylli Pinari, kundër ekspertimit të Gërdecit

TIRANE Ylli Pinari, i pandehur në dosjen Gërdeci, i kërkoi dje Gjykatës së Tiranës kryerjen e një ekspertize të re ushtarako-teknike në lidhje me procesin e demontimit të municioneve në fabrikën që shpërtheu më 15 mars 2008. Në seancën e djeshme, togat e zeza të Gjykatës u njohë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.217Z

Pinari refuzon bashkepunimin

Ish-drejtori i ndërmarrjes Meico, Ylli Pinari, refuzoi kërkesat e vazhdueshme të prokurorisë që të bëhej bashkëpunëtori i drejtësisë dhe të jepte të dhëna të vlefshme për hetimin në lidhje me gjithçka ndodhte në fabrikën e çmontimit të municioneve në Gërdec

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama