Rezultate te kerkimit per termin: +Pinjata

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] pinjata / docs[0] 3 / hits[0] 4 /
No Pic available
  • 2012-03-20

Ekspozita e piktores Fany Mares një libër i hapur i jetës e kulturës meksikane

19/03/2012   Në sallën e Muzeut Kombëtar është hapur ekspozita e piktores meksikane Fany Mares, e titulluar “Ngjyrat e Meksikës”. Vetëm dhjetë tablo të punuar me akrilik, në përmasa afërsisht të njëjta, vijnë njëra pas tjetrës, si një kolazh apo libër i hapur, e faqe

No Pic available
  • 2012-02-05

Shokët e Çimit dhe shokët e Lulit

Sokol Balla  Lul Basha me siguri po e vonon vetë kthimin në Shqipëri. Tashmë i janë shtuar sikletet. Deri dje kishte intervistën te Zëri i Amerikës, kur, mesa duket i kthjelluar nga erërat e ftohta që atje fryjnë së fundmi me origjinë nga Lindja, ai shpërtheu duke i quajtur të p

No Pic available
  • 2008-12-07

Historia e Krishtlindjeve, çfarë fshihet pas datës 25 Dhjetor

Krishtlindjet janë një festë mjaft e përhapur në botë, simbolika e të cilave nuk është e njohur për të gjithë. Për këtë, studiuesit dhe teologët kanë ndërtuar kronologjinë e festimit të kësaj feste që nga kohët më të lashta deri në ditët tona. “Një mbret lindi atë dit