Rezultate te kerkimit per termin: +Piramids

Meta: total 17 / total_found 17 / time 0.000 / keyword[0] piramids / docs[0] 17 / hits[0] 21 /
Rrëfimi i ish-gazetares së TVSH-së: Shërbimi im i parë jashtë shtetit- ashtu siç ka ndodhur dhe Komitët e drogës
  • 2015-12-08

Rrëfimi i ish-gazetares së TVSH-së: Shërbimi im i parë jashtë shtetit- ashtu siç ka ndodhur dhe Komitët e drogës

 Nga Albana M. Lifschin Ishim instaluar me grupin e xhirimit tek Qendra e Madhe Kulturs, apo Piramida, siç i thon, dhe po filmonim nj program pr missin e par shqiptar. At koh piramida nuk ishte aq e populluar dhe ne t RTVSH, na shrbente si studio n raste intervistash apo programesh t shkurtra. Po

  • 2010-08-24

"Korrupsioni, duhet pakt i gjerë për Drejtësinë"

Intervista/ Flet deputeti i Partis Socialiste, Damian Gjiknuri: Lufta ndaj korrupsionit dhe nevoja pr drejtsi, nj mision jo i pamundur pr PS Koncesionet dhe privatizimet, transparenc prmes ligjeve t veanta Qeveria e “duarve t pastra” ka humbur avantazhin moral pr t’u kthyer n obje

No Pic available
  • 2010-07-08

Shpërfytyrimi i Azem Shkrelit

Kompleti i veprave të Azem Shkrelit, i paralajmëruar të botohej në vitin 1990, për të cilin Anton Nikë Berisha e kishte shkruar një parathënie 40 faqesh, arriti të botohej vetëm në vitin 2006. Prishtin- N vitin 2006, redaksia e botimeve “Rilindja” e botoi

No Pic available
  • 2010-06-14

Mimi Kodheli: Qeveria në panik financiar

Deputetja e Partis Socoaliste ka deklaruar sot n nj konferenc pr shtyp se "T njjtt njerz, prgjegjs t rrnimit m t madh t ekonomis shqiptare 14 vjet m par, jan angazhuar n nj tjetr prpjekje t dshpruar q rrezikon t kolapsoj plotsisht ekonomin ton. Dyshja Berisha-Bode sht po ajo, ndrsa sot ekonomia

No Pic available
  • 2010-05-26

Kosta, Patozi: E papranueshme ngritja në piramidën e drejtësisë

Patozi, Ramës: Je i lidhur me të shkuarën komuniste Mazhoranca qeverisse nuk do t’u lejoj pushtet njerzve t prfshir me regjimin komunist, t cilt kan dhn vendime pr burgosjen dhe pushkatimin e njerzve t pafajshm. Pr demokratt kjo sht e papranueshme, duke sqaruar se rrzimi

No Pic available
  • 2010-05-25

Rrëzimi i Kostës, të përndjekurit përshëndesin Kuvendin

Ish-t prndjekurit politik prshndesin vendimin e Kuvendit t Shqipris, i cili pak dit m par rrzoi kandidaturn e propozuar nga Presidenti Bamir Topi pr antar t Gjykats kushtetuese. Kandidatura e Vangjel Kosts u rrzua me 66 vota kundr. “N emr t shoqatave t ish-t prndjekurve dhe

No Pic available
  • 2010-05-19

Ristani: Kompromisi me ligjin, cënon stabilitetin juridik

do kompromis mbi kuadrin ligjor cnon rnd stabilitetin juridik n vend. Ky sht qendrimi i Kreut t Komisionit Qendror t Zgjedhjeve Arben Ristani, i cili thot se marrveshjet politike nuk mund t shkelin Kushtetutn dhe t tejkalojn dispozitat e Kodit Zgjedhor. Ky qendrim i kreut t KQZ-s vjen pak dit pasi k