Rezultate te kerkimit per termin: +Pirani

Meta: total 93 / total_found 93 / time 0.000 / keyword[0] pirani / docs[0] 93 / hits[0] 124 /
Veliaj: Në 20 janar diskutohet e ardhmja e Piramidës
  • 2017-01-16

Veliaj: Në 20 janar diskutohet e ardhmja e Piramidës

Në Galerinë Kombëtare të Arteve në Tiranë u çel sot ekspozita me mbi 100 kryevepra të artit italian të 1900-ës. Falë bashkëpunimit të Bashkisë së Tiranës, Galerisë Kombëtare të Arteve, Ministrisë së Kulturës dhe Kryeministrisë, ekspozita e kuruar nga Maria Catalano, Federi

Çelet në GKA ekspozita e kryeveprave italiane të 900-ës
  • 2017-01-16

Çelet në GKA ekspozita e kryeveprave italiane të 900-ës

Galeria Kombëtare e Arteve në Tiranë pret ekspozitën e parë të këtij dimensioni në Shqipëri: KRYEVEPRAT e artit italian të viteve 1900. Kjo ekspozitë që ofron më shumë se 100 vepra të shkëlqyera të Galerisë së Artit Modern të Romës, përfaqëson një kontribut thelbësor në his

Tirana mirëpret kryeveprat e artit italian të viteve 1900
  • 2017-01-15

Tirana mirëpret kryeveprat e artit italian të viteve 1900

Në Galerinë Kombëtare të Arteve në Tiranë u çel sot ekspozita me mbi 100 kryevepra të artit italian të 1900-ës. Falë bashkëpunimit të Bashkisë së Tiranës, Galerisë Kombëtare të Arteve, Ministrisë së Kulturës dhe Kryeministrisë, ekspozita e kuruar nga Maria Catalano, Federica

No Pic available
  • 2017-01-14

Kryeveprat e 900-ës do të ekspozohen për 3 muaj në Tiranë

“Për të shijuar kryeveprat e  artit roman nuk është nevoja të shkoni deri në Romë”. Kështu shkruan në Facebook-un e saj ministrja e Kulturës, e cila fton gjithë publikun kryeqytetas të bëhet pjesë e  ekpozitës së veçantë, e cila do të qëndorjë e hapur nga 16 janari

Nudot e bukura të Carlo Carràs
  • 2017-01-06

Nudot e bukura të Carlo Carràs

Më 16 janar në Galerinë Kombëtare të Arteve hapet ekspozita kushtuar artit italian të viteve 1900 Carlo Carrà, artisti i njohur italian kërkonte ta shihte futurizmin, në vështrimin e një gruaje. Nuk ka asnjë më të bukur se trupi i zhveshur i një gruaje sipas tij. Janë dhjetëra vizat

No Pic available
  • 2015-06-10

Emrat e 840 qytetarëve që u legalizohen banesat në Shkodër

ALUIZNI publikon emrat e mbi 800 zyrtarëve që kanë gato dosjen për legalizimin e banesave të tyre në rrethin e Shkodrës. NR EMER ATESI MBIEMER 1 PASHKE KOL NIKA 2 BUJAR JUP KASTRATI 3 AVNI ISA DULI 4 BASRI HAZIZ DANI 5 BESNIK ZEQIR ALIJAJ 6 HAMDI FADIL KIMÇJA 7 ARTAN AHMET ZEJNUNI 8 DAUT QAZ

Dy djem ne Shkoder marrin me force nje makine
  • 2015-02-22

Dy djem ne Shkoder marrin me force nje makine

Shkoder 22 shkurt 2015 NOAal- Dy djem te rinj ne Shkoder i kane marre me dhune automjetin nje djali te ribr br Pasditen e djeshme Amarildo Pirani 21 vjec ne bashkepunim me 26 vjecarin EM me banim ne Shkoder i kane marre me force 20 vjecarit JV mjetin tip Benz Mercedez me Targa AA824BR prane lagjes