Rezultate te kerkimit per termin: +Pire

Meta: total 1000 / total_found 1696 / time 0.001 / keyword[0] pire / docs[0] 1696 / hits[0] 2048 /
Greqi, arrestohet i riu shqiptar që përdhunoi të miturën greke
  • 2019-02-01

Greqi, arrestohet i riu shqiptar që përdhunoi të miturën greke

Identifikohet shqiptari, i cili pak javë më parë ka përdhujnuar një të mitur greke, të cilët e kërcënonte dhe i bënte shantazh të vazhdueshëm. Mediat greke shkruajnë se bëhet fjalë për 23-vjeçarin Edi Jaupllari, 23 vjeç, i cili u arrestuar në 23 janar në Pire me akuzën e përdh

Nga Ilia Kareli te Alket Rizai, histori vrasjesh e arratisjesh në burgjet greke
  • 2019-01-27

Nga Ilia Kareli te Alket Rizai, histori vrasjesh e arratisjesh në burgjet greke

Shqiptarë të vrarë në burgje, të dhunuar, të poshtëruar, të arratisur, janë një histori e zakonshme tashmë në sistemin penitenciar të Greqisë. Ky i sotmi, me vdekjen e 33-vjeçarit në Koridhalos në rrethana të dyshimta, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, është rasti i tret

Plagosi 14 persona në Pire, vritet shqiptari në burgun grek (EMRI)
  • 2019-01-14

Plagosi 14 persona në Pire, vritet shqiptari në burgun grek (EMRI)

Burgu i Koridhalos në Athinë është kthyer në një vatër vdekjesh për shqiptarët. Këtë të hënë një bashkëkombës, i identifikuar si Albert Bako është vrarë brenda ambienteve të burgut. Bako ishte dënuar me burg, pasi në nëntor të 2014-ës hapi zjarr në një lokal në Mikrolima

Milani nuk shpëton nga ferri grek, eliminohet edhe Leipzig!
  • 2018-12-14

Milani nuk shpëton nga ferri grek, eliminohet edhe Leipzig!

E pabesueshme ajo që ndodh në Karaiskaqis. Milani mposhet me shifrat 3-1 nga Olympiacos në një ndeshje spektakolare dhe eliminohet nga Europa League që në fazën e grupeve. Me të njëjtin rezultat që kuqezinjtë fituan në ndeshjen e parë u mposhtën edhe në Pire, por për shkak të goleva

Greqi, kapen speca me pesticide nga Shqipëria në Pire
  • 2018-10-12

Greqi, kapen speca me pesticide nga Shqipëria në Pire

Agjencia për kontrollin cilësor, higjienik dhe të kimikateve në fruta-perimet e Pireut ka zbuluar 708 kg speca nga Shqipëria, që ishin të papërshtatshme për konsum. Kontrolli i organeve greke ka treguar se, specat nga Shqipëria kishin mbetje të pesticideve në një nivel shumë më të la

Mavraj braktis AEK-un, tani pranë Olympiacosit
  • 2018-08-07

Mavraj braktis AEK-un, tani pranë Olympiacosit

Një tjetër futbollist i Kombëtares Shqiptare pritet ta vijojë karrierën në Greqi, sikurse Migjen Basha. Mediat helene zbulojnë se Mërgim Mavraj pritet të jetë përforcimi i rëndësishëm i Olympiacosit për fazën mbrojtëse. Edhe pse ditët e fundit është zbuluar edhe interesimi i Hann

No Pic available
  • 2018-08-04

Në bazën e MIG në Kuçovë; Avionët e Traktatit të Varshavës sfluturojnë më

Baza ushtarake e Kuçovës është edhe muzeu më i madh ushtarak në Shqipëri. Pilotet e avionëve MIG shkojnë shpesh për të parë avionët me të cilët patrullonin hapësirën ajrore të Shqipërisë. Kronika është përgatitur nga një prej konkurrentëve të spektaklit Top Talent, studenti