Rezultate te kerkimit per termin: +Pirlo

Meta: total 1000 / total_found 1345 / time 0.000 / keyword[0] pirlo / docs[0] 1345 / hits[0] 2181 /
Pogba i shkel syrin Juventusit: Është shtëpia ime
  • 2018-11-02

Pogba i shkel syrin Juventusit: Është shtëpia ime

Paul Pogba i shkel syrin Juventusit, pasi në një intervistë të dhënë për mediat angleze, ka pranuar se do të ishte një kënaqësi të rikthehej në Torino, ndonëse këto deklarata i lidhi me ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve. Juventusi është shtëpia ime, është vendi ku kam

No Pic available
  • 2018-10-17

Sandro Tonali, Pirlo i ri i futbollit italian

Sandro Tonali është një nga talentet italian që po pret të bëjë hapin e madh në karrierë. Në Itali janë të sigurt që 18-vjeçari do të jetë pasuesi i denjë i Andrea Pirlos jo vetëm për ngjashmërinë fizike, por edhe për mënyrën e lojës. Prej kohësh disa klube të rëndësish

Italia braktis Pirlon: Bëra gjithçka për kombëtaren!
  • 2018-08-09

Italia braktis Pirlon: Bëra gjithçka për kombëtaren!

Ndonëse ishte shumë pranë emërimit si ndihmës i Roberto Mancinit në stolin e kombëtares italiane, Andrea Pirlo dhe drejtuesit e Federatës së Futbollit, nuk e gjetën gjuhën e përbashkët. Ish kampioni i botës nuk e fshehu zhgënjimin për këtë mundësi të humbur, teksa thekson se gjit

No Pic available
  • 2018-07-25

Rilindja e Italisë, Mançini konfirmon këmbëartin Pirlo si ndihmës

Andrea Pirlo do të jetë ndihëm i Roberto Mancinit në stolin e përfaqësueses italiane të futbollit. Pasi i dha fund karrierës së lavdishme si futbollist, ish-mesfushori i Juventusit, Milanit dhe Interit (pa harruar edhe Italinë), ka vendosur të nisë një etapë të re në futboll. Marrëv

Ndeshja e lamtumirës, Pirlo: Fat që takova Conten
  • 2018-05-17

Ndeshja e lamtumirës, Pirlo: Fat që takova Conten

Më 21 maj, në San Siro, do të zhvillohet një ndeshje lamtumire për karrierën futbollistike Andrea Pirlos. Gjeniu i futbollit italian do të nderohet në të ashtuquajturën Mbrëmja e Maestrit, kur përkrah tij do të luajnë emra të mëdhenj, bashkëkohës të tij. Në skuadrën e Pirlos do

No Pic available
  • 2018-04-25

Kërkesat e Ancelottit, do të birin dhe Pirlon në stafin e tij

Një ditë më parë mediat italiane raportuan në kor se Carlo Ancelotti ka parakaluar Mancinin në garën për postin e trajnerit të Italisë, ndërsa sot Gazzetta Dello Sport, jep një detaj mjaft interesant të bisedimeve, që mund të çojë në tërheqjen e Federatës Italiane të Futbollit.

Ironia bardhezi e Allegrit, fitues i padëshiruar
  • 2018-03-09

Ironia bardhezi e Allegrit, fitues i padëshiruar

Ata nuk do ta duan kurrë, ose të paktën, nuk do ta duan të gjithë. Është ky fati i Massimiliano Allegrit, me tifozërinë bardhezi, që nuk rresht së kritikuari teknikun dhe lojën e skuadrës. Pavarësisht se Allegri ka bërë më mirë se kushdo, pavarësisht se ka shkuar lart e më lart,