Rezultate te kerkimit per termin: +Pirro +Cakos

Meta: total 20 / total_found 20 / time 0.000 / keyword[0] pirro / docs[0] 2815 / hits[0] 4497 / keyword[1] cakos / docs[1] 80 / hits[1] 106 /
Superpektakli 100 vjet muzike nata e peste
  • 2012-11-05

Superpektakli 100 vjet muzike nata e peste

Superspektakli 100 vjet muzikë, të shtunën rezervoi një mbrëmje kushtuar zërave brilantë shqiptarë. Nën moton "Kur këndoje ti", kushtuar sopranos Tefta Tashko Koço në teatrin e ri të TV Klan iu dha jetë muzikës li

No Pic available
  • 2012-10-08

"100 VJET MUZIKE" Nje Nate Lirike plot shkelqim

Muzika eshte pjese e historise, sjell emocion, ngerthen publikun dhe percjell nje mesazh te madh. Ky eshte formati me ri i realizuar ne Televizionin Kombetar "Klan", "100 vjet muzike". Nata e pare e ketij super spektakli, kushtuar muzikes lirike solli ate emocion qe kishte kohe qe i mungonte ekranit

No Pic available
  • 2012-03-02

Eli Fara: Nuk kam bere nderhyrje kirurgjikale, pasi kam shume frike

Ajo vjen me nje energji shume pozitive dhe si gjithmone me nje ze te mrekullueshem. Kenga mban titullin “Vetem sonte” me tekst te Pirro Cakos dhe muzike te Adi Hiles, ndersa realizimi i klipit eshte bere ne Tirane nga produksioni “Max Production”. Por, pervec kenges se realizuar mjaft bukur,

No Pic available
  • 2012-02-26

Juljana Pasha: Kenga qe per here te pare do te kendoj live, ne nje nga netet e "X-Factor" Yllka Selita

Ajo eshte nje nga kengetaret me te suksesshme te muzikes se lehte e cila ka marre vleresime te shumta jo vetem nga kritika jone por edhe ajo boterore. Kjo eshte Juliana Pasha e cila se fundmi eshte renditur ne vendin e 88-te ne listen prej 250 kengeve me te degjuara te Eurovizionit. Pikerisht me ken

No Pic available
  • 2011-10-31

Kejsi Tola: Nuk me pelqen te dal jashte kornizave te personalitetit tim Izaura Ndoj

Kejsi Tola eshte kengetarja lozonjare e skenes shqiptare e cila se fundmi ka prezantuar kengen me te re ne edicionin e 13-te te "Kenges Magjike". Ne nje interviste per "Koha Jone" Kejsi Tola na rrefen bashkepunimin me Pirro Cakon, fillimet e saj ne karriere, "rrembimin" e duartrokitjeve ne Eurovisio

Sa e shite zemren fiton Kenga Magjike 2010 Video
  • 2010-11-21

Sa e shite zemren fiton Kenga Magjike 2010 Video

Nga Express me 21 nentor 2010 ne ora 1800 Juliana Pasha dhe Luiz Ejlli jane fituesit e 147Kenges magjike148 2010. Kenga me titull 147Sa e shite zemren148 ka fituar zemrat e publikut dhe shumices se artisteve konkurente te cilet votuan ne menyre te hapur ne edicionin e 12-te. Me tekst dhe muzike t

No Pic available
  • 2010-10-13

Letra/Koha per tu cliruar nga e keqja e bashkise

13-10-2010 / Nga Ajtanga Lubonja Isha ulur ne kafene me disa miqe te mi. Ne televizorin perkarshi ishte nje videoklip i Pirro Cakos. Ai kendonte dhe me zuri veshi nja dy vargje nga televizori vec lajme genjeshtarehellip Qesha Edhe ne kenget per dashurite perziejme politiken. -Pse qesh me pyeti