Rezultate te kerkimit per termin: +Piter

Meta: total 1000 / total_found 1209 / time 0.000 / keyword[0] piter / docs[0] 1209 / hits[0] 1506 /
Shoqëria, rrëfehet Majlinda Bregu: Luli më doli shok i keq, Rama
  • 2019-03-18

Shoqëria, rrëfehet Majlinda Bregu: Luli më doli shok i keq, Rama

Majlinda Bregu flet për shoqërinë me kryeministrin dhe kryetarin e PD: Luli më doli shok i keq, kurse Ramën Ajo ka qenë një nga ministret më të njohura të qeverisë së Partisë Demokratike, teksa drejtoi Ministrinë e Integrimit, por u detyrua të mbetej jashtë kësaj force politike pas

No Pic available
  • 2017-11-27

Alketa sërish në Mediasetja çfarë do të bëjë në gjigantin televiziv italian!

  Në kurthin e Piter Panit, është emisioni më i ri, i cili pritet të fillojë së shpejti në Tv Klan. Qindra fëmijë nga e gjithë Shqipëria vazhdojnë të marin pjesë në audicione ku nxjerrin në pah talentin si gazetarë të ardhshëm dhe gozhdojnë me pyetjet e tyre. Drejtuesj

Kopshti i ri Zoologjik do të shkrihet me atë Botanik
  • 2017-06-10

Kopshti i ri Zoologjik do të shkrihet me atë Botanik

Kopshti Zoologjik dhe ai Botanik nuk do të jenë më të ndarë. Do të mjaftojë hyrja në një kopsht për të kaluar te tjetri, pa qenë nevoja për ti vizituar të dy të ndarë. Po si do të lidhen 2 kopshtet me njëri-tjetrin? Ka një rrugë ku do të ndërtohet një tunel poshtë rrugës, os

No Pic available
  • 2017-05-30

Politika për emigracionin, IOM dhe UNCHR asistencë Shqipërisë

Organizata ndërkombëtare për emigracionin dhe Agjencia e OKB-së për emigrantët UNCHR, do të asistojnë Shqipërinë për hartimin e një pakete të re për emigracionin. I pranishëm në Tiranë, në prezantimin e marrëveshjes globale për migracionin, koordinatori i IOM për Ballkanin Perë

15 foto të mrekullueshme nga e shkuara që nuk i gjeni në asnjë libër historie
  • 2017-05-29

15 foto të mrekullueshme nga e shkuara që nuk i gjeni në asnjë libër historie

Mes shumë fotove të trashëguara nga e shkuara, ka nga ato që kanë brenda histori të mëdha jete. Ato janë dëshmitare të heshtura të ngjarjeve dhe atmosferës së një tjetër epoke, tashmë të humbur përgjithmonë. Ne kemi bërë bashkë një seri fotosh të këtij lloji. Smund të ndër

No Pic available
  • 2017-03-17

VMRO-DPMNE: Zaev të hedhë poshtë Platformën shqiptare

Zoran Zaev nuk kishte guximin që të heq dorë dhe ta hedh poshtë Platformën shqiptare, por shkoi edhe më larg duke theksuar se do të debatoj për çështje të cilat janë të interesit nacional dhe shtetëror. Piter Vanhojte, duke shpalosur qëllimet e Zaevit, ka hapur debat për federalizmin

Një urim i largët për Kadarenë
  • 2017-01-29

Një urim i largët për Kadarenë

Arben Kondi Ismail Kadare Arbëri është im bir. Prej vitesh tok Matildën, me gruan e tij jeton si mësues i gjuhës angleze në Shangai, në Kinën e largët. Natyrisht, unë me time shoqe Mirelën shuajmë mallin e bisedojmë për çdo mbrëmje me ta. Aq më tepër këto ditët e fundit kur sapo