Rezultate te kerkimit per termin: +Pitsburg

Meta: total 109 / total_found 109 / time 0.000 / keyword[0] pitsburg / docs[0] 109 / hits[0] 137 /
Ibra operohet në gju, mjekët: Mund të luajë akoma
  • 2017-05-02

Ibra operohet në gju, mjekët: Mund të luajë akoma

Zllatan Ibrahimoviç, sulmuesi i Mançester Junajtid, i është nënshtruar me sukses një ndërhyrjeje kirurgjikale në ligamentet e gjurit të djathtë, të dëmtuar në 20 prill në ndeshjen e Ligës së Europës kundër Anderlehtit. Sipas mjekëve, futbollisti 35-vjeçar mund të vazhdojë të l

No Pic available
  • 2016-10-23

Trump parashtron planin për 100 ditët e para si President

Kandidati republikan për president Donald Trump propozoi një shkurtim prej 35 përqind të taksave për klasën e mesme amerikane ndërsa parashtroi planin e tij për 100 ditët e para në Shtëpinë e Bardhë nëse fiton zgjedhjet presidenciale të 8 nëntorit. Zoti Trump propozoi gjithashtu të

Trump kritikon republikanët dhe demokratët, ashpërson gjuhën
  • 2016-06-13

Trump kritikon republikanët dhe demokratët, ashpërson gjuhën

Ish-kandidati republikan Romney: Trump, rrezik për racizmin dhe intolerancën Në garën për Shtëpinë e Bardhë, kandidati republikan Donald Trump përdori të shtunën një gjuhë të ashpër ndaj demokratëve dhe republikanëve gjatë tubimeve në Pitsburg të Pensilvanisë dhe Tampa të Flori

Si njerëzit do të ngrijnë e do rikthehen prapë në jetë
  • 2016-05-17

Si njerëzit do të ngrijnë e do rikthehen prapë në jetë

Shkenca – Në mënyrë që të marrin më shumë kohë që të kurojnë plagët e tyre, doktorët do të zëvendësojnë të gjithë gjakun e pacientëve me një solucion kripërash, i cili do ta ngrijë trupin dhe praktikisht do të pushojë aktivitetin e qelizave Në kinema, shpeshh

Integrimi i sistemeve elektrike
  • 2016-05-01

Integrimi i sistemeve elektrike

Më shumë se një shekull pasi bota filloi të përdorte rrymën alternative, si sistemin kryesor të shpërndarjes së energjisë elektrike, rryma e vazhduar po kthehet në përdorim. Në sajë të teknologjisë moderne, të dy sistemet tani mund të integrohen pa probleme, duke u sjellur kursime

No Pic available
  • 2016-03-10

Të shtëna në party, vrasin 5 persona dhe plagosin tre të tjerë

5 persona kanë humbur jetën në Pensilvani të Shteteve të Bashkuara të Amerikës si pasojë e të shtënave masive me armë zjarri nga dy persona. Gjithçka ka ndodhur në oborrin e një shtëpie, ku familja kishte organizuar një festë, teksa katër prej viktimave ishin gra. Kontrolli i armë

Revolucioni i shpejtë seksual i Kinës
  • 2016-02-28

Revolucioni i shpejtë seksual i Kinës

Përparimi Gjatë 20 viteve të fundit, mentaliteti dhe sjellja e kinezëve karshi seksit ka kaluar nëpër një revolucion një proces i vëzhguar me kujdes dhe ndonjëherë i inkurajuar nga seksologia e parë femër e vendit, Li Yinhe   Në studimin e parë të kryer në vitin 1989, 15