Rezultate te kerkimit per termin: +Pjerin +Ndreu

Meta: total 944 / total_found 944 / time 0.000 / keyword[0] pjerin / docs[0] 1602 / hits[0] 2379 / keyword[1] ndreu / docs[1] 2281 / hits[1] 4592 /
No Pic available
  • 2019-04-07

Ja kush janë deputetët e PS që përfituan 111 miliardë lekë nga tenderat

Marrja e tenderave ka qenë një debat që gjithmonë ka trazuar politikën, me palët që akuzojnë njëra-tjetrën për favorizim oligarkësh. Provat flasin se disa deputetë kanë marrë tendera në kundërshtim me ligjin gjatë qeverisjes së Partissë Socialiste 4 deputetët e Partisë Sociali

Zgjedhjet lokale, mblidhet kongresi i PS-së. Zbardhet axhenda e punimeve
  • 2019-03-23

Zgjedhjet lokale, mblidhet kongresi i PS-së. Zbardhet axhenda e punimeve

Partia Socialiste po mbledh sot Kongresin që do të ketë kryesisht karakter zgjedhor, për vetë faktin që mbahet rreth 3 muaj para zgjedhjeve lokale të planifikuara. Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla do të hapë kongresin, ku marrin pjesë më shumë se 2000 delegatë, për t

No Pic available
  • 2019-03-23

PS ndez motorët elektoralë, ja cilët janë kandidatët e parë për kryebashkiakë

I gjithë Kongresi i Partisë Socialiste ishte i konceptuar dhe ndërtuar në funksion të zgjedhjeve lokale të 30 qershorit, kur kanë mbetur vetëm 3 muaj nga ky test i rëndësishëm për mazhorancën, për të cilën opozita nuk e ka ndarë ende mendjen nëse do të futet në garë apo jo. Në

No Pic available
  • 2019-03-18

Lokalet 2019/ PS skanon 61 kandidatët për kryebashkiakë, zbulohen emrat

Prej muajsh PS ka nisur përgatitjet për zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Pritshmëritë ishin që lista garuese e kandidatëve për kryetar bashkie të publikohej gjatë Kongresit të së shtunës. Por kryesia vendosi që këtë proces ta shtyjë pas kongresit. Një burim nga PS i tha Top-Channe

Deputetët e PS-së, për djegien e mandateve: Vendim i opozitës
  • 2019-02-18

Deputetët e PS-së, për djegien e mandateve: Vendim i opozitës

Pas propozimit të kryedemokratit Basha për djegien e mandateve të deputetëve të PD-së kanë ardhur dhe reagimet e para nga shumica. Disa deputetë të PS-së, mes tyre dhe Pjerin Ndreu, u shprehën për median para se të futeshin në mbledhjen e grupit parlamentar se ky është një vendim q

Rama konfirmon deputetin e PS për Lokalet 2019: Ma ka rokonisur kokën!
  • 2019-02-13

Rama konfirmon deputetin e PS për Lokalet 2019: Ma ka rokonisur kokën!

Kur na ndajnë më pak se pesë muaj nga zgjedhjet lokale të 30 qershorit, partitë politike kanë ndezur motorët e fushatës, dhe deri më tani janë zbardhur disa emra që mund të kandidojnë në bashkitë kryesore të vendit. Në kampin e PS-së, kryeministri Edi Rama duket se po ndjek një st

Ekipi i PS për betejën e 30 qershorit, të rikonfirmuarit dhe emrat e rinj
  • 2019-01-22

Ekipi i PS për betejën e 30 qershorit, të rikonfirmuarit dhe emrat e rinj

Na ndajnë edhe 5 muaj nga zhvillimi i zgjedhjeve lokale, me Presidentin Ilir Meta që ka dekratuar si datë për zhvillimin e tyre 30 qershorin 2019. E teksa ethet e një procesi elektroal sa vijnë e shtohen, në bazë partitë kryesore kanë nisur konsultimet për të gjetur kandidatët idealë p