Rezultate te kerkimit per termin: +Pjesmarrs

Meta: total 122 / total_found 122 / time 0.000 / keyword[0] pjesmarrs / docs[0] 122 / hits[0] 143 /
A u shit Kosova në Mukje? Sadik Premte përballë Malëshovës
  • 2017-08-03

A u shit Kosova në Mukje? Sadik Premte përballë Malëshovës

Prof. Xhelal Gjeçovi Në këto vite të mendimit të lirë, është shkruar e diskutuar shumë për Mukjen  dhe nuk është bërë keq, pasi përmes tyre janë ballafaquar e sqaruar mjaft probleme të diskutueshme të kësaj  ngjarje. Por, përqendrimi i vëmendjes tek Mukja duket se nuk ka qenë

Onufri artistet injorojne ftesen e Ministrise per debat
  • 2015-01-28

Onufri artistet injorojne ftesen e Ministrise per debat

e Marte 27 Janar 20151410 pm p classwp-caption-textMinistrja e Kultures Mirela KumbaroSSSAbrASSAsnje rezultat nga takimi ne Ministrine e Kultures per Onufrin Konkluzionet priten te dalin edhe pas vjeljes se mendimeve te shprehura ne pyete- sorin e publikuar ne faqen on line t

No Pic available
  • 2013-09-25

Nishani: Vatra farkëtoi aleancën me SHBA dhe ruajti atdhedashurinë

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani  është takuar me shqiptarët e Vatrës në SHBA duke vlerësuar se ky vit, ka shënuar ngjarje historike për Shqipërinë dhe shqiptarët. Festuam Ditën e Flamurit më të lirë, më të begatë, më të gëzuar e më të bashkuar se çdo vit tjetër. Më

No Pic available
  • 2013-09-25

Nishani: Qeveria e re, punë për vazhdimin e reformave

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani  gjatë një takimi me  shqiptarët e Vatrës në SHBA  vlerësoi se ky vit që nga takimi i mëparshëm, ka shënuar ngjarje historike për Shqipërinë dhe shqiptarët. Sipas Nishanit, zgjedhjet e përgjithshme parlamentare ishin më të mira të historis

No Pic available
  • 2010-08-31

Enrico Lo Verso: I dashuruar me Shqipërinë

Aktori i mirnjohur italian, Enrico Lo Verso, kthehet n Shqipri pas 17 vitesh. Ishte “L’America” filmi i shumprfolur i regjisorit Gianni Amelio q e solli pr t parn her n vendin ton. Pas ksaj nuk u kthye m, edhe i kishte thn vetes se duhej t vinte. Tashm ai sht pjes e Festivali Ndrko

No Pic available
  • 2010-08-31

Gjuha greke, kërkohet rikonceptim i përmbajtjes së njohurive

MEGA, partia e minoritetit grek: Mungesa e teksteve n gjuhn greke sht neglizhenc e shtetit MEGA, partia m e re e minoritetit etnik grek, kapublik shqetsimin e nxnsve dhe prindrve pr mungesn e teksteve shkollore n gjuhn greke. Ky ka qen qllimi i takimit t realizuar n Sarand, ku pjesmarrs ishin autor

No Pic available
  • 2010-08-30

Besnikëria dhe lutja, lidhja e ngushtë mes tyre

Mungesa e besnikris sht dika q ka t bj me natyrn e gjrave t gjalla. Zogjt, gjitart, amfibt madje edhe peshqit i tradhtojn partnert, duke i detyruar ata q m s paku t jen vigjilent. Edhe njerzit nuk bjn prjashtim n kt trsi qeniesh q tradhtojn. Edhe pse tradhtia sht nj veprim q dnohet haptazi publikish