Rezultate te kerkimit per termin: +Pjesmarrs

Total: 115
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.630Z

Lleshanaku, n Hong-Kong me poezin shqipe

Poetja Luljeta Lleshanaku, e cila sipas Peter Constandine ka zn nj vend t sigurt ndr klasikt bashkkohor t letrsis botrore, ka prfaqsuar Shqiprin n nj aktivitet t rndsishm ndrkombtar kushtuar poezis n Hong-Kong. "Nett ndrkombtare t poezis n Hong-Kong", nj celebrim gala i poezis dhe poetve q u mbajt n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.350Z

Magjia e Festivalit t 46-t Kngs n Radiotelevizion

http://www.rtsh.al/festivali/ Festivali i 46-t i Kngs n Radio Televizionin Publik Shqiptar, i cili pritet t zhvillohet nga 14-16 dhjetor n Tiran, synon prezantimin e kngs shqiptare dhe fizionomin e kngs dhe komponentve t saj t krijuar n harkun kohor t nj viti. N festivalin e kngs mendohet t ket

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.863Z

Shtatë artistë në Ardhje 2010

mimi pr artin bashkkohor, “Ardhje 2010”, do t ndahet m 30 qershor. Pas nj procesi przgjedhs t filluar n muajin prill, grupi przgjedhs nn drejtimin e Zef Pacit dhe me ndihmn e Valentina Koa dhe Tina Finnas, shpall listn prej shtat artistsh t talentuar, pjesmarrs t Grand Finales s mimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.548Z

"Ëndrra e Verës" AMC shëpërndan dhuratat

Edhe kt ver, AMC ka shprndar mbi 100 dhurata t ndryshme pr abonentt e saj, pjesmarrs n promocionin “ndrra e Vers”, i cili u mbyll pas 7 javsh. mimi i madh ishte nj Mercedes C –Clas, i fituar nga nj qytetar nga Shkodra. Po kshtu, u shprndan edhe 100 mime t tjera. T gjith abonentt, m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.585Z

Topi-Fyle: Së shpejti statusi i kandidatit

Presidenti Bamir Topi gjat qndrimit n Turqi u takua dhe u prshndet me krer shtetesh dhe qeverish pjesmarrs n Samitin e SEECP-s dhe Samitin mbi Korridoret Kulturore q po zhvillohen n Stamboll. Nj takim t veant Kreu i shtetit shqiptar e zhvilloi n mbrmje me Komisionerin e BE-s pr Z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Berisha: T gatshm t bashkpunojm me opozitn pr reformat

Kryeministri Sali Berisha ka shprehur edhe njher gatishmrin e opozites pr t bashkpunuar pr reformat n vend, vecanrisht at n sistemin e drejtsis. Berisha ishte pjesmarrs n Konferencn e Ambasadorve t BE-s n Tiran nga ku theksoi se bashkpunimi pr reformat sht nj hap shum i rndsishm pr integrimin euro-a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Stafa dhe Sterkaj: Votuam Topin pr t shmangur zgjedhjet e parakohshme

Deputett Paulin Strkaj dhe Bukurosh Stafa, pjesmarrs n seancn e votimit n Kuvend kur u zgjodh Presidenti i Republiks, u shprehn se votat e tyre pr Kreun e Shtetit kan qen pr t mos uar vendin n zgjedhje t parakohshme. Duke iu prgjigjur akuzave t deputetit socialist Namik Dokle, i cili gjat nj takimi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama