Rezultate te kerkimit per termin: +Pjesmarrsit

Meta: total 80 / total_found 80 / time 0.000 / keyword[0] pjesmarrsit / docs[0] 80 / hits[0] 91 /
Policia bllokon dy rrugë në Prishtinë për shkak të rrezikut nga bora
  • 2016-01-03

Policia bllokon dy rrugë në Prishtinë për shkak të rrezikut nga bora

Policia e Kosovës përmes një njoftimi për media ka kërkuar kujdes të shtur për shkak të reshurave të borës. Po ashtu Policia k njoftuar se janë bllokuar dy rrugë në Prishtinë për shkak të reshurave "Ju njoftojme s

Policia prangosë hajnin aventurier
  • 2013-09-11

Policia prangosë hajnin aventurier

Hajni i veturave nuk e kishte friken se mos po e kapte policia për hajni. Ai gjatë lëvizjes me makinë bënte edhe aventura ne komunikacion. Por, dje nuk i doli si e kishte planifikuar. Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar një burrë-kosova

Prend Doçi-Abati i Mirditës
  • 2013-07-12

Prend Doçi-Abati i Mirditës

nj nga burrat m t par t kombit ton At Gjergj Fishta Vijon nga numri i kaluar Nga Albana Lifschin Melyshi Me pushk e me pen Ata q e kan njohur abat Doçin, kan prcjell n breza portretin e njeriut t mbyllur, t paepur dhe njkohsisht shum inteligjent dhe largpams. At Prend Doçi kishte luftuar me arm n

FRD takon të rinjtë e UPT, diskutohet për rotacionin e elitave
  • 2012-05-28

FRD takon të rinjtë e UPT, diskutohet për rotacionin e elitave

Share N selin e Fryms s Re Demokratike u zhvillua takimi i grupit nismëtar të FRD-së me pedagog dhe student të Universitetit Politeknik t Tirans, me tematik: “T gjith së bashku pr nj politikë t re, t pastr dhe kombtare”. Pjesmarrsit n takim, diskutuan mbi angazhimin e t rinjve n

No Pic available
  • 2010-09-02

Ndryshime në lojërat e fatit, makinat elektronike të flasin shqip

Qeveria miratoi dje disa shtesa në ligjin e lojërave të fatit Makinat elektronike, ku shum shqiptar provojn t luajn dhe vn n loj fatin e tyre, ktej e tutje duhet t jen n gjuhn shqipe. Lojrat e ofruara prej tyre do t ken t gjith shpjegimin n gjuhn shqipe. Ky sht nj kriter i r

No Pic available
  • 2010-09-01

Poeteka 6

Nj vshtrim mbi muret e Ballkanit Ballkani nuk ka m nj mur Berlini, por nj mur gjuhsor. “Poeteka 6” q do t mbahet nga 4 deri m 10 tetor s’do t synoj n nj bashkbisedim t gjer mbi shtjet kulturore, tranzicionin, hijet e fajit dhe t pendess n kt rajon. T ftuar n edicionin e gjasht do t

No Pic available
  • 2010-08-31

Në qiell të hapur me Edit Piaf

Festivali Nn qiell t hapur, n arenn e Amfiteatrit ku n lashtsi ndesheshin gladiatort sht elur edicioni i tret Festivali Ndrkombtar Veror i Filmit Durrs 2010. N ceremonin e hapjes u nderuan me "mimin e Karriers" tri nga figurat e artit shqiptar: skenaristi Dhimitr Xhuvani dhe aktort Agim Qirjaqi dhe