Rezultate te kerkimit per termin: +Pjesrisht

Total: 74
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.317Z

Qeveria miraton një tjetër vendim për objektet informale

Qeveria miratoi sot vendimin “Pr miratimin e kalimit t pronsis s disa parcelave ndrtimore n favor t poseduesve t objekteve informale”. Objektet informale t trajtuara n kt vendim jan ngritur pjesrisht n troje pron shtetrore dhe pjesrisht n territore t paprfshir n sistemin e regjistrimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.164Z

Banorët protestë për rrugën në Vlorë

Banor t lagjes “1 Maji” n Vlor kan protestuar duke bllokuar aksin rrugor Vlor – Zvrnec dhe kan krkuar nga Bashkia t rehabilitoj infrastrukturn n kt zon. Banort i kan krkuar kreut t Bashkis s Vlors t mos krkoj prej tyre vetm votat, sikundr kan fushat. Rruga n lagjen “1 Maji&l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:49.377Z

Përmbytja në veri, nën ujë dhe objekte fetare

Drejtoria e Trashgimis Kombtare n MTKRS nprmjet institucioneve t saj ka ndjekur  situatn e krijuar n zonn veriperndimore t vendit pr shkak te prurjeve t mdha te ujrave. Sipas informacione te ksaj ministrie dy objekte monument kulture jane pjesrisht t prmbytura nga ujrat. Bhet fjal pr Xha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.635Z

Apokalips borxhesh më 2012-n

Kur Majat parashikuan fundin e bots n 2012-n, s paku sipas filmit imagjinar t Hollivudit – askush nuk ia kishte iden se rreziqet pr Apokalips po krijohen edhe nga nj sasi e strmadhe borxhesh prej 700 miliard dollarsh, t cilat jan marr nga kompani t cilsis s ult, afati pr pagesn e t cilave skad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.351Z

aji jeshil ul rrezikun e kancerit ne prostat

Pirja e ajit jeshil mund t reduktoj rrezikun e kancerit t avancuar t prostats, doli sot nga nj studim i Qendrs Kombtare Japoneze t Kancerit (JNCC). N t theksohej se pirja e pes apo m shum filxhanve me aj n dit mund t prgjysmoj rrezikun e kancerit t avancuar t prostats krahasuar me ata q pijn m pak s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.887Z

Fazlliç: Opozita keqinformoi publikun

“Opozita ka keqinformuar publikun”. Kshtu deklaroi biznesmeni serbo-kroat Damir Fazlli, duke sqaruar aksidentin ajror, gjat uljes me vshtirsi t avionit Cessna 550, n pronsi t kompanis "Princ Aviation", n aeroportin e Bracit n Kroaci, ku udhtonte edhe vet Fazlli dhe ju

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.369Z

Srebrenica, gjenerali: Faji i homoseksualëve

Masakra e Srebrenics nuk u parandalua nga trupat holandeze pr faktin se ata ishin homoseksual. sht ky pretendimi i nj ish-gjenerali amerikan, i cili thot se vrasja e 8 mij burrave mysliman n vitin 1995, mund t ishte evituar nse batalioni i ushtrarve hollandez, q operonte n zon t mos ishte i prbr nga

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama