Rezultate te kerkimit per termin: +Pjess +Jugore

Meta: total 8 / total_found 8 / time 0.000 / keyword[0] pjess / docs[0] 142 / hits[0] 156 / keyword[1] jugore / docs[1] 9938 / hits[1] 12192 /
No Pic available
  • 2010-08-14

Reduktohet buxheti i BE-së. Shkaku, kriza në vendet anëtare

Bruksel Propozimi pr buxhetin e vitit 2011 inga vendet antare t Bashkimit Europian prmban 1 miliard euro m pak nga ajo q krkoi fillimisht Komisioni Europian dhe bhet fjal pr nj shifr q do t reduktoj ndjeshm fondet e shkollimit t zyrtarve t BE-s dhe do t ngrij thuajse trsisht rekrutimet e reja n Bru

No Pic available
  • 2010-08-11

Berisha, i dashuruar me rivierën shqiptare

Pushimet, Berisha në Dhërmi deri të premten Pr t u b e domosdoshme q t krkonte detin... Pavarsisht se bota sht aq e madhe, me plot bukuri mahnitse, Kryeministri shqiptar, Sali Berisha, njeh m mir vendin e tij, Shqiprin, mrekullit e saj natyrore, ndaj ka vendosur edhe sivjet t p

No Pic available
  • 2010-07-29

Arbëreshët festojnë ritet bizantine

Me rastin e festimeve pr 300-vjetorin e themelimit t Kishs s Greit (Avellino), kushtuar Shn Bartolomeut apostull (1710-2010), administrata komunale, n bashkpunim me famullin, kan mbajtur nj konferenc pr ritin bizantin, i cili ka qen praktikuar n Grei, ashtu si edhe n t gjitha ngu

No Pic available
  • 2010-04-28

Anglezët provokojnë: A jemi, çka kemi ngrënë?!

Skeletet e zbuluara, viktimat e vitit 1272 në Durrësin antik kanë tërhequr vëmendjen e shumë referuesve, duke komentuar një kulturë të panjohur në brigjet e Adriatikut Zbulimet e fundit n Amfiteatrin e lasht t Durrsit janobjekt studimi n nj konferenc t zhvilluar n Exeter

No Pic available
  • 2010-03-21

Durrës-Kukës:Galeria e Jugut sheh dritë, tuneli hapet më 15 maj për qytetarët

Automjetet e shumta, kryesisht ato q vijn nga Kosova, do t deprtojn drejt tunelit t Thirrs, pr t ardhur drejt Tirans n mesin e majit t ktij viti. Punt kan avancuar dhe pritet q tuneli t vihet n dispozicion t automjeteve brenda muajit maj 2010. Ky fakt sht konfirmuar nga zvendsministri i Punve Publ

No Pic available
  • 2010-03-20

Hapet Galeria jugore e Tunelit të Thirrës

Kompania Bektel-Enka ka prfunduar hapjen edhe t pjess s mbetur n Tunelin e Thirrs. Mbrmjen e s enjtes, drita ka deprtuar edhe n galerin jugore t ktij tuneli, Zvens ministri i Transporteve Ernest Noka konfirmon lajmin. Megjithat, automjetet e qytetarve do t duhet t presin 15 majin pr t kaluar lirisht

E ardhmja e papërcaktuar
  • 2010-01-29

E ardhmja e papërcaktuar

A duhet te jemi t knaqur q jemi kaq t varur? A duhet t presim se çdo të ndodh, dhe pastaj t lutemi të ndodh mrekullia, apo t fillimisht të mundohemi e pastaj t lutemi? Nga Ard Morina New York, ShBA Ec prpara, ose ngel prapa! Si çdo gj tjetr, edhe politika e shteteve evoluon dhe ndrys