Rezultate te kerkimit per termin: +Pjesmarrja

Total: 716
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

PS, Brae: Pjesmarrja e Berishs n Bukuresht e padobishme

Nnkryetari i Grupit Kuvendor Socialist Erion Brae ka deklaruar para mediave se nesr Partia q ai prfaqson do t pres n seancn plenare t Kuvendit raportin me shkrim t Kryeministrit Sali Berisha pr tragjedin e Grdecit. Pjesmarrja e tij n Samitin e NATO-s n Bukuresht sht e padobishme, u shpreh Brae.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.561Z

Selenicë , pjesmarrja deri tani 39 përqind e zgjedhëseve

Selenicë, 21 Qershor/ATSH-Harilla Koçi/.- Në Bashkinë e Selenicës pjesmarrja ne proçesin e votimit deri në orën 18. 00 të ditës së sotme ka qënë 30 per qind e numurit të përgjithshëm te votuesve. Sipas kryetarit të KZAZ 85 që mbulon këtë Bashki, "atmosfera sot ka qënë e qetë d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.920Z

Dritan Zela: pjesmarrja në jetën politike amerikane - me rëndësi

Dritan Zela, profesor matematike në Universitetin e Teknologjisë së Avancuar në Arizona, është njëkohësisht aktivist i Partisë Demokrate amerikane që merr pjesë aktive në fushatat zgjedhore këtu në Shtetet e Bashkuara. Zoti Zela mendon se pjesmarrja në jetën politike amerikane ësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.652Z

Maqedonia voton. Ora 10:00, pjesmarrja 14%

UPDATE- Sipas të dhënave të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve në Maqedoni deri në orën 10:00 pjesmarrja në zgjedhjet e parakohshme parlamentare ka qenë në shifrat 14,02 për qind. Raportimet nga Maqedonia flasin për një pjesamarrje të kënaqshme, ndërsa gjithaçka deri në këto mome

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.836Z

Mbyllen zgjedhjet ne Korce: KQZ, pjesmarrja 51.4 per qind, votime te qeta!

Eshte mbyllur plotesisht procesi i votimit per zgjedhjen e Kreut te Bashkise se Korçes dhe per komunen Karbunare. Sipas KQZ-se,  qendrat e votimit jane mbyllur me 30 minuta vonese sepse ka patur qytetare ne radhe per te votuar. KQZ beri me dije se procesi i votimit ka ecur  normalisht, i qet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.846Z

Pjesmarrja, deri në orën 13:00 votuan 40 % e zgjedhësve

TIRANE- Deri ne oren 13:00 kane votuar 40 per qind e zgjedhesve. Lajmin e beri te ditur kryeministri Berisha i cili tha se pjesmarrja eshte e kenaqshme. Sipas tij perqindja me e larte shenohet ne Tirane. **** Berisha: Rama nuk i lë dot çimkat TIRANË- Kryeministri Sali Berisha ka dalë në ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.891Z

Pjesmarrja e ulët në votime, mesazh ndaj politikës e institucioneve

Koalicioni i  Vëzhguesve Vendorë ka dalë me raportin e parë paraprak lidhur me ditën e votimit. Problematike shihet pjesmarrja e ulët në zgjedhje e votuesve,  që sipas KVV duhet te shihet si një mesazh i forte ndaj klasës politike dhe te gjitha institucioneve te zbatimit te ligji

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama