Rezultate te kerkimit per termin: +Pjesn

Total: 532
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.937Z

Kuzhe: Shqipëria është gati për eliminatoret e Euro 2012

Besimi Shqipria do t’i nis ndeshjet e Grupit D n eliminatoret e Euro 2012 me optimizm, pas rezultateve q prfaqsuesja ka regjistruar n miqsoret prgatitore pr aktivitetin kontinental. Prball Uzbekistanit, kuqezinjt regjistruan fitoren e katrt pr vitin 2010, ndrsa m par ata kishin dal fitues prb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.630Z

Jemi pr titull

Arsene Wenger beson se Arsenal sht kthyer n gar pr titull t kampionit n Premierlig, pas fitores 2-1 ndaj Liverpoolit. Rikthimi n pjesn e dyt t ndeshjes n Anfield ishte kompletuar me golin e fitores t shnuar nga Andrei Arshavin, pas t cilit Topxhinjt iu afruan n gjasht pikt kryesuesit Chelsea me nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.616Z

Hiri vullkanik, Spanja mbyll aeroportet

N Europ sht rikthyer srish frika nga hiri vullkanik q vjen nga Islanda. Autoritetet n Spanj mbylln 15 aeroporte si pasoj e nj reje tjetr q sht paralajmruar t kaloj n pjesn perndimore t vendit. Nuk do t ket asnj fluturim t paktn deri n orn 18.00. Agjencia Europiane pr Kontrollin Ajror Eurokontroll t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.197Z

Qytetarët kundër projektit për shkatërrimin e qendrës

Prezantimi i masterplanit t qendrs s Kors, nga ana e studios gjermane sht shoqruar me debate nga ana e qytetarve. Banor t Kors kan krkuar nga studioja gjermane arsyet e ndryshimit t variantit fillestar t masterplanit, duke ngushtuar hapsirat publike dhe ato t gjelbra. Sipas qytetarve, ndryshimet e b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.331Z

Hapet terminali i ri i trageteve në Durrës

Marrëveshja e autoritetit portual me firmën ndërtuese lehtëson lëvizjen e mijëra udhëtarëve dhe automjeteve në stinën e verës Dje n mbrmje, nj pjes e madhe e udhtarve q mbrrijn ose largohen me tragete nga porti detar i Durrsit, do t shfrytzojn pr her t par vendkalimet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.270Z

Sërish dhunë në stadium, grushta mes lojëtarëve

Dhuna nuk ka t sosur n stadiumet tona. N gjysmfinalen e par t Kups s Shqipris mes Teuts dhe Vllaznis qetsia sht prishur n pjesn e dyt. Nj sherr n mes t fushs ka sjell edhe nj her shfaqet e pakndshme, megjith masat q jan marr nga Komisioni i Disiplins. Arbitri Meta pr t qetsuar gjendjen ka nxjerr me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.978Z

Topi vetëkorrigjohet, pranon Berishën Kryeministër

Menjher pas publikimit n “standard” t gafs presidenciale se ishte harruar pozicioni i ri i Sali Berishs si Kryeministr i vendit n rubrikn e presidentve t Shqipris, Presidenca u vetkorrigjua. Paraditen e djeshme nj tjetr vzhgim mbi faqen zyrtare t kreut t shtetit na dha

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama