Rezultate te kerkimit per termin: +Plaga

Meta: total 1000 / total_found 1254 / time 0.000 / keyword[0] plaga / docs[0] 1254 / hits[0] 1411 /
Kryemadhi: Do ta bëjmë Shqipërinë shtëpi për rininë tonë!
  • 2019-04-01

Kryemadhi: Do ta bëjmë Shqipërinë shtëpi për rininë tonë!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi zhvilloi një takim me gjimnazistë në Tiranë. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Kryemadhi theksoi se prioritet i LSI-së janë të rinjtë dhe punësimi i tyre është garancia e vetme për një Shqipëri që nuk plaket. Sot u takova me një grup gjimna

Hera e fundit që pamë Kenedin, raportet për vrasjen
  • 2019-03-17

Hera e fundit që pamë Kenedin, raportet për vrasjen

Është e padiskutueshme që vrasja e Xhon Kenedit është krimi i shekullit. Në shënimet e shkruara tre orë mbasi presidenti u shpall i vdekur, kirurgu i cili kishte kryesuar ekipin në Parklend, Malkolm O. Perri shkruante se, një plagë e madhe e posteriorit të djathtë u vu re, ku dukej trur

Si e përshkruan Lasgushi hapjen e Shkollës Shqipe të Pogradecit
  • 2019-03-07

Si e përshkruan Lasgushi hapjen e Shkollës Shqipe të Pogradecit

Më 14 Mars 1887 hapi dyert shkolla e parë shqipe në qytetin e Pogradecit. Në atë kohë Lasgush Poradeci, hedh në bllokun e shënimeve këtë shkrim që shqiponline po e sjell më poshtë. Në atë kohë poeti ndodhej në Bukuresht dhe e quan veten si Vepërimi Kombëtar i Shqiptarëve të Ruma

Rama: As dorëheqje dhe as zgjedhje! Opozita është në krizë
  • 2019-02-18

Rama: As dorëheqje dhe as zgjedhje! Opozita është në krizë

Edi Rama, kryeministër i Shqipërisë dhe lider i Partisë Socialiste, nuk i mohon problemet e vendit. Korrupsioni për shembull ekziston. Sikundër janë edhe pakënaqësia e një pjese të tek të rinjtë. Dhe trafiku i drogës. Por qeveria ime po bën atë që asnjë qeveri tjetër ka pasur më

Flet eksperti: Konfliktualiteti politik ndikon në ekonomi
  • 2019-02-18

Flet eksperti: Konfliktualiteti politik ndikon në ekonomi

Klima e konfliktit politik ka jo pak ndikime në ekonomi. Profesor Adrian Civici thotë se një nga shkaqet është polarizimi dhe diferencimi i madh që ekziston midis shtresave sociale, por mbi të gjitha midis zonave dhe territoreve të vendit. Natyrisht që humbësi më i madh i konfliktualite

Historia e pazakontë e Kreshnikut: Jetova 3 muaj me plumb në
  • 2019-02-01

Historia e pazakontë e Kreshnikut: Jetova 3 muaj me plumb në

Ishte viti 1997 kur Kreshnik Farija nga Berati,  atë kohë 14 vjeç po luante me shokët pranë shtëpisë. Në një moment dëgjon një zhurmë dhe më pas ndjen një dhimbje të forte pas shpine. Fillimisht mendoi se shokët duke bërë shaka e kishin goditur, por vetëm pak momente më pas shik

Top Story, historia e vrasjes së Elham Elezit, efektivit të RENEA-s
  • 2019-01-24

Top Story, historia e vrasjes së Elham Elezit, efektivit të RENEA-s

Elham Elezaj zë vend në kujtesën e oficerëve më të dalluar të Policisë së Shtetit. Elhami ishte shumë i guximshëm. Një lab trim, që nuk i bënte syri tërr, tha Hil Lushaku, ish-komandant i RENEA-s. Ishte 9 korriku i vitit 1998. Forcat Speciale njoftohen se një person kishte marrë pen