Rezultate te kerkimit per termin: +Plaku

Total: 3267
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.487Z

O plaku vrasës, o plaku kurvë!

Nga Bledi Mane-Public Enemy fb.com/bledi.mane instagram.com/bledimane O djali i hidhur i Sheqeres, o vrasesi i lirisë me grua Lirinë, o vjehrri i arrnuar i Arminës sa here te zihet bytha ngushte e te kujtojne vrasjen misterioze te Remzi Hoxhes fillon hallakat veten dhe miletin me alibi e hipo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.917Z

Përkujtohet komandant Plaku

Gjeneral Xheladin Gashi-Plaku ishte luftëtar i orëve të para të lirisë dhe njëri ndër themeluesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i cili bashkoi shqiptarët e të gjitha trevave për çlirimin e Kosovës. Kështu u tha të martën, me rastin e 64-vjetorit të lindjes së këtij dëshmo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.538Z

Plaku do Dinamon

Sebino Plaku duket se ka gjetur formen e tij me te mire, tregues jane golat e shenuar se fundmi. Sulmuesi i Dinamos falenderon shoket e skuadres per ndihmen e dhene per te kaluar momentin e veshtire. Plaku shton se deshiron qe kete sezon ta mbylle me Dinamon, nderkohe qe skuadra qe zoteron kartonin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.022Z

Plaku, shans tjeter Memellit

Sulmuesi kryesor i Dinamos, Sabino Plaku nuk do te luaje kete jave ne sulmin e Dinamos, ndaj Beses. Ai eshte i skualifikuar dhe per kete arsye blute do te udhetojne drejt Kavajes, pa sulmuesin kryesor te formacionit baze. Pavaresisht mungeses, trajneri i Dinamos, Shkelqim Muca eshte shprehur se skua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.500Z

Plaku dhe Plehra

Share Nga Ernest Bunguri Afërmendsh që ky do kish qenë titulli që Heminguej do ti kish ngjitur librit të tij, nëse do të kishte jetuar në Shqipërinë e Sali Berishës. Në vend që ta nxirrte mes dallgëve me kripë e diellit përvëlues për të gjuajtur peshq e pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.480Z

Përkujtohet gjeneral Xheladin Gashi-Plaku

Në pesë vjetorin e ndarjes nga jeta të gjeneral Xheladin Gashit-Plaku, njëri ndër themeluesit e celulave të para të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të dielën në Varrezat e Dëshmorëve në Prishtinë, bashkëluftëtarë, familjarë dhe qytetarë të shumtë bënë homazhe pranë varrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.235Z

Plaku mbi urë Ernest Heminguej

02/08/2009  Plaku me syze, me skelet të deformuar dhe me rroba të pista, qëndronte në anë të rrugës. Pak më tutje, mbi lumë, ndodhej një lundër, urë lundruese dhe mbi të kalonin karroca, kamionë, burra, gra e fëmijë. Karrocat tërhiqeshin zvarrë nga mushkat që tundeshin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama