Rezultate te kerkimit per termin: +Plaku

Meta: total 1000 / total_found 3266 / time 0.001 / keyword[0] plaku / docs[0] 3266 / hits[0] 5254 /
Dhunë në Kamëz, tifozët godasin gjyqtarin për një 11-metërsh! (Foto)
  • 2019-03-03

Dhunë në Kamëz, tifozët godasin gjyqtarin për një 11-metërsh! (Foto)

Mbyllet në mënyrën më të shëmtuar të mundshme sfida Kamza-Laçi. Një penallti e akorduar nga gjyqtari Eldorjan Hamiti për një faull të portierit Ilir Avdyli dhe e kthyer në gol në minutën e 6-të shtesë nga Bojan Najdenov jo vetëm që i hoqi fitoren nga duart Kamzës, që do të isht

Berisha e akuzon për vjedhje, Elvis Rroshi: Plak i rrjedhur
  • 2019-02-13

Berisha e akuzon për vjedhje, Elvis Rroshi: Plak i rrjedhur

Elvis Rroshi rikthehet në skenë muaj pasi ishte larguar, pas procesit gjyqësor në të cilën ndodhet për akuzën e Falsifikimit të vulave, stampave apo formularëve. Në një postim në facebook të ish kryeministrit Sali Berisha, Rroshi denoncohet për vjedhjen e një parcele prej 25 mijë me

Faik Konica: Si i erdhi fundi Shqipërisë së Zogut
  • 2019-02-11

Faik Konica: Si i erdhi fundi Shqipërisë së Zogut

Është interesante sesi Faik Konica përshkruan fundin e pushtetit të Ahmet Zogut. Në dorëshkrimet e tij të gjetura në arkivin e Vatrës, mënyra sesi ai e gjykon këtë periudhë është ndër më gjykimet realiste. Shqiponline po boton këndvështrimin e Konicës për këtë periudhë të hi

I përjetshmi plaku i Vlorës dhe Shqipërisë
  • 2019-01-23

I përjetshmi plaku i Vlorës dhe Shqipërisë

Bajram Peçi Lufta e madhe kombëtare, që u bë në shekuj nga atdhetarët shqiptarë, kulmimin e të cilës e pati në kryengritjet e viteve 1911 dhe 1912, u kurorëzua me shpalljen e pavarësisë në Vlorë, në 28 nëntor 1912. Njëri prej tyre, mbase më i madhi i kohës së tij, ishte Ismail Q

Matis  ballë telajos gjer në ditën e fundit
  • 2018-12-27

Matis ballë telajos gjer në ditën e fundit

Edhe pse në moshë të thyer dhe shumë i sëmurë, dukej se plaku Matis (Henri Matisse) nuk donte të hiqte dorë nga piktura dhe peneli i tij. Atje në Nice, ku ishte vendosur prej vitesh dhe ku punonte së fundi në një dhomë hoteli, ai donte ta çonte deri në fund aventurën e tij pikturale,

Shqiptarët festojnë sot 106-vjetorin e Pavarësisë
  • 2018-11-28

Shqiptarët festojnë sot 106-vjetorin e Pavarësisë

Sot në Shqipëri dhe të gjitha trevat shqiptare festohet 106-vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë. Shqipëria shpalli pavarësinë më 28 nëntor 1912 në Vlorë. Flamuri i lirisë u ngrit nga plaku i Vlorës, Ismail Qemali. Në deklaratën e shpalljes, kufijtë e Shqipërisë përfshinë dhe

Shqiptari që drejtonte në Itali bandën e grabitësve (Emri)
  • 2018-11-12

Shqiptari që drejtonte në Itali bandën e grabitësve (Emri)

Një shqiptar në Itali konsiderohet si kreu i një bande të akuzuar për vjedhje, plaçkitje dhe madje edhe  rrëmbim personi. Mediat italiane shkruajnë se shqiptari i arrestuar disa kohë më parë dhe që përballet me akuzat është Flori Sejdini, 26, banor në Montecatini.  Për Karabinier