Rezultate te kerkimit per termin: +Planeti +Uran

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] planeti / docs[0] 883 / hits[0] 1200 / keyword[1] uran / docs[1] 597 / hits[1] 997 /
No Pic available
  • 2016-08-27

10 fakte magjepsëse për sistemin tonë diellor

Ndërsa ne dimë shumë pak gjëra për sistemin tonë diellor, më poshtë keni 10 gjëra interesante rreth planeteve të vendosur në këtë sistem: 1 Jupiteri, planeti më i madh Jupiteri është planeti më i madh në sistemin tonë diellor dhe është i njohur kryesisht si pika e madhe e ku

No Pic available
  • 2009-08-19

KURIOZITETE

* Seul (kryeqyteti i Korese se Jugut) ne gjuhen vendase do te thote kryeqytet. * Ne SHBA 1/3 e zezakeve mes 20-29 vjec jane ne burg ose nen hetim. * Nje mashkull harxhon mesatarisht 3350 ore duke u rruar e qethur. * Kur thyhet nje xham disa copeza shperndahen me shpejtesi 3000 milje ne ore. * Bethov