Rezultate te kerkimit per termin: +Plani +Obama

Total: 1248
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.574Z

Obama: Të miratohet plani stimulues

Presidenti Barak Obama u takua dje në Shtëpinë e Bardhë me ekipin e tij ekonomik, për të diskutuar mbi planet për stimulimin e ekonomisë amerikane në krizë dhe buxhetin federal. Zoti Obama i siguroi amerikanët se plani ekonomik i administratës së tij do të zbatohet me përgjegjësi të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.821Z

Plani Obama kalon ne Kongres

Plani stimulues i ekonomise i propozuar nga presidenti Obama u aprovua nga Kongresi Amerikan, por pa mbeshtetjen e republikaneve. Presidenti Obama eshte i bindur se kjo pakete do te marre se shpejti mbeshtetjen bipartizane por optimizmi i tij u zbeh nga rezultati i votimit. Pro tij ishin 244 vota nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.789Z

Obama: Plani anti-krize, absolutisht i nevojshem

Presidenti i Shteteve te Bashkuara, Barack Obama, gjate fjalimit te perjavshem radiofonik, i kerkoi Kongresit votimin sa me shpejt te planit anti-krize. Presidenti propozoi nje pakete prej 900 miliarde dollaresh, por pas nje kompromisi Senati aprovoi vetem 780 miliard dollare. “Qel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.719Z

Obama: Plani i rimëkëmbjes parashikon 4 milion vende pune

Uashington - Plani i rimëkëmbjes së ekonomisë amerikane duket se mbart me vete edhe rrisqet e dështimit të tij. Sipas presidentit amerikan që pritet të marrë detyrën më 21 Janar, Barak Obama, plani i tij i rimëkëmbjes dhe riinvestimit do të krijojë afro 500 000 vende pune, duke invest

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.557Z

Plani fiskal Obama u drejtohet qytetareve

Pas mungesës së një marrëveshje me republikanët në Kongresin Amerikan për planin e tij fiskal për t’u rritur barrën fiskale shtresës së pasur, presidenti Obama u është drejtuar amerikanëve, dhe sidomos klasës punët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.244Z

SHBA bllokohet plani Obama nga republikanet

Plani i presidentit Obama prej 447 miliard dollaresh per uljen e papunesise ne SHBA u bllokua nga republikanet ne Senatin e kongresit amerikan ashtu sic ishte parashikuar. 46 Senatoret republikane me te cilet u bashkuan edhe dy senatore demokrate kundershtuan planin duke e akuzuar ate se rendon te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.130Z

Obama Ja plani per borxhin dhe ekonomine

Presidenti amerikan Barack Obama ka prezantuar planet e tij për reduktimin e borxhit të Shteteve të Bashkuara dhe për fillimin e rritjes ekonomike. Në një fjalim në Shtëpinë e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama