Rezultate te kerkimit per termin: +Planifikim +Strategjik

Meta: total 142 / total_found 142 / time 0.000 / keyword[0] planifikim / docs[0] 1411 / hits[0] 1576 / keyword[1] strategjik / docs[1] 12513 / hits[1] 16943 /
No Pic available
  • 2016-12-14

Partitë e mëdha frikësohen nga zgjedhje

Pavarësisht mos efikasitetit të koalicionit qeverisës në Kosovë për të zgjidhur çështjet e mbetura, sikurse miratimi i Marrëveshjes për Demarkacion me Malin e Zi, shndërrimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forcë të Armatosur, por edhe të tjera, nuk ka sinjale nga partitë në

Nënshkruhet marrëveshja e re me OKB, Williams: 90 milionë dollarë asistencë Shqipërisë
  • 2016-10-26

Nënshkruhet marrëveshja e re me OKB, Williams: 90 milionë dollarë asistencë Shqipërisë

Qeveria Shqiptare ka nënshkruar sot programin e ri të bashkëpunimit me OKB-në për vitet 2017-2021.  Brian J. Ëilliams, koordinator i Përhershëm i OKB në Shqipëri dhe përfaqësues i UNDP-së, gjatë firmosjes së marrëveshjes tha se  ky është një partneritet konkret dypalësh dhe se

Targat e makinave, arrihet reciprociteti mes Kosovës dhe Serbisë
  • 2016-09-09

Targat e makinave, arrihet reciprociteti mes Kosovës dhe Serbisë

Sot në Bruksel pas rreth 9 orë bisedimesh intensive me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian është arritur marrëveshje për reciprocitet të plotë për targat e veturave në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë, dhe heqjen nga përdorimi të tabelave prova të cilat njëanshëm zbatoh

Arrihet reciprociteti për tabelat e veturave në mes të Kosovës dhe Serbisë
  • 2016-09-08

Arrihet reciprociteti për tabelat e veturave në mes të Kosovës dhe Serbisë

Sot në Bruksel pas rreth 9 orë bisedimesh intenzive me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian është arritur marrëveshje për reciprocitet të plotë për targat e veturave në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë, dhe heqjen nga përdorimi të tabelave 'prova" të cilat njëanshëm zb

Takim iniciues për programin për reforma në ekonomi
  • 2016-07-21

Takim iniciues për programin për reforma në ekonomi

Ministri i Financave Avdullah Hoti, si koordinator kombëtar i procesit për hartimin e Programit për reforma në ekonomi, së bashku me Zyrën për planifikim strategjik pranë Zyrës së kryeministrit dhe Departamentin për politika ekonomike dhe publike dhe bashkëpunim ndërkombëtar financiar

Pse me grabitjen ne Rinas eshte cenuar rende siguria kombetare
  • 2016-07-19

Pse me grabitjen ne Rinas eshte cenuar rende siguria kombetare

Transmetuar me 07072016 - 1808 Nga Luan Ramabr br Miratimi nga Kuvendi i Shqiperise i ligjit Per ratifikimin e marreveshjes ndermjet qeverise se Republikes se Shqiperise dhe qeverise se Shteteve te Bashkuara te Amerikes per shkembi

Partneriteti strategjik me SHBA, zgjedhje e mençur
  • 2016-07-09

Partneriteti strategjik me SHBA, zgjedhje e mençur

LUAN RAMA Miratimi nga Kuvendi i Shqipërisë i ligjit "Për ratifikimin e marrëveshjes ndërmjet qeverisë së Republikës së Shqipërisë dhe qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës për shkëmbimin e informacionit për verifikimin e terrorizmit" është prova e radhës e konsegue