Rezultate te kerkimit per termin: +Planifikimit

Meta: total 1000 / total_found 3975 / time 0.002 / keyword[0] planifikimit / docs[0] 3975 / hits[0] 5524 /
No Pic available
  • 2017-06-09

Japonia lejon abdikimin e Perandorit. Për të parën herë në dy shekuj

Parlamenti japonez ka miratuar një projektligj të njëhershëm për ti lejuar Perandorit Akihito të abdikojë fronin, duke u bërë i pari perandor që heq dorë nga pozicioni i tij në 200 vjet. 83-vjeçari u shpreh vitin e kaluar se mosha dhe shëndeti po vështirësonin përmbushjen e detyrave

No Pic available
  • 2017-06-09

Bashkia prezanton masterplanin për Kopshtin e ri Botanik dhe Zoologjik

Veliaj: Kopshti Zoologjik dhurata tjetër për fëmijët e Tiranës, më shumë kafshë dhe aktivitete Pas një harrese prej më shumë se 25 vitesh, fëmijët dhe familjet e kryeqytetit do të kenë një Kopësht Zoologjik njësoj si në qytetet e Evropës. Bashkia e Tiranës ka nisur punën për t

Gjyqtarët, padi të re në Kushtetuese kundër Reformës në Drejtësi
  • 2017-06-08

Gjyqtarët, padi të re në Kushtetuese kundër Reformës në Drejtësi

Shoqata Kombëtare e Gjyqtarëve të Republikës së Shqipërisë dhe Unioni i Gjyqtarëve të Republikës së Shqipërisë kanë ankimuar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për Organet e Qeverisjes së Sistemit të Drejtësisë. Shoqatat e Gjyqtarëve kërkojnë që gjykata të shfuqizojë si të pa

No Pic available
  • 2017-06-07

Sulmohet reforma në drejtësi, ankimim në fshehtësi të Vettingut

Shoqata Kombëtare e Gjyqtarëve të Republikës së Shqipërisë dhe Unioni i Gjyqtarëve të Republikës së Shqipërisë kanë ankimuar në Gjykatën Kushtetuese sërish Ligjin për Organet e Qeverisjes së Sistemit të Drejtësisë. Shoqatat e Gjyqtarëve kërkojnë që gjykata të shfuqizojë s

Shoqata dhe Unioni i Gjyqtarëve ankimojnë Vettingun në Kushtetuese
  • 2017-06-07

Shoqata dhe Unioni i Gjyqtarëve ankimojnë Vettingun në Kushtetuese

Shoqata Kombëtare e Gjyqtarëve të Republikës së Shqipërisë dhe Unioni i Gjyqtarëve të Republikës së Shqipërisë kanë ankimuar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për Organet e Qeverisjes së Sistemit të Drejtësisë. Shoqatat e Gjyqtarëve kërkojnë që gjykata të shfuqizojë si të pa

500 mijë lekë për leje ndërtimi, Bashkia e Fierit pezullon punonjësit
  • 2017-05-31

500 mijë lekë për leje ndërtimi, Bashkia e Fierit pezullon punonjësit

Pas denancimit në Fiks Fare për marrje ryshfeti në këmbim të lejeve të ndërtimit, Bashkia e Fierit ka deklaruar se ka marrë masa ndaj zyrtarëve të saj. Përmes një njoftim për shtyp bashkia bën me dije se janë marr masa për shkarkim nga detyra të specialistes për investimet në Drej

Kulla e radhës në qendër të kryeqytetit, pagëzohet Eyes of Tirana
  • 2017-05-30

Kulla e radhës në qendër të kryeqytetit, pagëzohet Eyes of Tirana

Vitin që vjen do të nisë ndërtimi i kullave shumëkatëshe që do të dominojnë qendrën e Tiranës. Përveç hotelit 35 katesh që do të jetë një zgjerim i hotel Tiranës (sot 15 katëshit) dhe kullës Al Habtoor Investment LLC  (kulla Ikonike) në bulevardin e ri, kullës me 40 kate  (Do