Rezultate te kerkimit per termin: +Plant

Total: 97
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.707Z

Led Zeppelin, Robert Plant behet Sir

Ish-kengetari i grupit legjendar te rrokut Led Zeppelin, Robert Plant eshte nderuar me titullin e Komandantit te Rendit te perandorise britanike. Nderimi iu dha nga mbreteresha Elizbet dhe tani Plant do te mund te gezoje titullin “Sir”. Emri i muzikantit do te shfaqet keshtu p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.501Z

Plant: Asnjë turne për Led Zeppelin

"Thashetheme qesharake”, kështu i ka quajtur Robert Plant zërat që flisini për një tur të mundshëm të grupit “Led Zeppelin”. Lajmi që konfirmonte një tur rreth botës dhe që do të shihte të bashkuar të gjithë grupin, qarkulluan javën e kaluar, të publikuara n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.476Z

Led Zeppelin, disk e turne pa Robert Plant

Led Zeppelin kane vendosur te realizojne nje cd te ri pa kengetarin e tyre historik, Robert Plant. Lajmin e ka konfirmuar manaxheri i Jimmy Page, Peter Mensch. Grupi do te bashkohet, do te zhvilloje nje turne dhe eshte ne kerkim te kengetarit te duhur. Ne muajin dhjetor u mesua se Plan nu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.855Z

Grammy Awards, triumfojne Plant e Krauss

Robert Plant dhe Alison Krauss triumfuan ne ceremonine e ndarjes se cmimeve Grammy Awards 2009. Ish-kengetari i “Led Zeppelin” dhe mbreteresha amerikane e muzikes country fituan pese statuja, fale bashkepunimit ne albumin “Raising Sand”. Grupi britanik “Cold

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.765Z

Robert Plant pas karrieres me Led Zeppelin para publikut me CD te re

Perpara se te krijonte grupin e famshem te rrokut Led Zeppelin kengetari Robert Plant ishte pjestar i nje grupi bluz te quajtur Band of Joy. Tani 40 vjet me vone ai ka hedhur ne treg CD e re me kenge te vjetra si dhe me bashkepunime me kengetare dhe krijime kengesh si Darell Skot dhe Peti Grifin Ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.151Z

Ledd Zeppelin, ne kerkim te kengetarit

Ledd Zeppelin vazhdojne kerkimet per kengetarin. Nuk do te jete Myles Kennedy, lideri i “Alterbridge”, qe do te zevendesoje Robert Plant ne grupin legjendar. Lajmin e ka konfirmuar Kennedy ne nje interviste per faqen austriake te internetit, Stormbringer. Plant kishte deklarua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.320Z

FOTOT/ Mashtrimi i trashë i Berishës: Publikon të tjera foto me kanabis dhe thotë se janë në Fier, por

Sali Berisha vijon të publikojë foto që sipas tij tregojnë arrat me kanabis në Shqipëri. Ai ka publikuar dy foto duke thënë se janë në Fier dhe Lushnjë. Por nga një kërkim në internet rezulton se ato foto janë përdorur nga faqe që publikojnë artikuj mbi kanabisin. Linqet: Christ

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama