Rezultate te kerkimit per termin: +Platform

Meta: total 1000 / total_found 9053 / time 0.004 / keyword[0] platform / docs[0] 9053 / hits[0] 12735 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Tomka dhe shokët e tij vazhdon rrugëtimin ndërkombëtar

Për herë të parë prej disa ditësh një film shqiptar mund të shihet në platformën digitale të krijuar nga bashkëpunimi mes kompanisë amerikane TCM (Turner Clasical Movies) që është kanali televiziv më popullor në rang botëror për transmetimin e filmave klasikë dhe Criterion që ko

No Pic available
  • 2017-06-21

Zëvendësi i Karabinës: Ministrja të mos kalojë kompetencat me kontrollet

Zëvendës/Ministri i Arsimit, Gerti Janaqi, i ka kërkuar Ministres teknike Mirela Karabina të mos kalojë kompetencat ligjore lidhur me kontrollet e Drejtorive Arsimore Rajonale vetëm pak ditë para provimit të fundit të matyrës shtetërore. Sipas Janaqit, kontrollet e tepërta konfuzojnë pr

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha: Deputetët do zgjidhen në 2 vjet, PS vagon për skrap. Akuza Ahmetajt

Sonte në studion e Arena nga Dritan Hila në Ora News është i ftuar lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Intervista vjen katër ditë përpara zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 qershorit. Ekonomia, aleancat, shpresat dhe dilemat e Lulzim Bashës në këto zgjedhje dhe pas t

No Pic available
  • 2017-06-21

Koalicioni paszgjedhor, Basha përjashton vetëm PS, vagon për skrap

Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot i ftuar në studion e emisionit “Arena” në Ora News për të treguar programin e tij ekonomik por dhe koalicionet paszgjedhore, ndonëse shprehet i bindur se do të fitojë mbi 72 mandatet për të qeverisur i vetëm.  Duke folur për listat

KUR SHARTOHET POLITIKA
  • 2017-06-20

KUR SHARTOHET POLITIKA

Fadil LEPAJA Falë zotit, zgjedhjet u kryen, edhe pushimet po vijnë, ndërkohë që votat po numërohen, dhe po mblidhen sikur kokrrat e grurit nëpër arat e fukarasë. Duhet me i mbledhë numrat diqysh, ku janë e ku nuk janë për me e bë qeverinë. Kushtetuesja, njëherë ka fol. E pa qeveri,

No Pic available
  • 2017-06-18

Gruevski: LSDM-ja krijoi perceptime të qëllimshme për shqiptarët

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski, njëherësh kryetar i VMRO DPMNE-së, akuzoi LSDM-në e Zoran Zaevit që tani është në pushtet, se ka krijuar perceptime të qëllimshme se gjoja VMRO-ja është kundër shqiptarëve të Maqedonisë. Në fjalimin me rastin e 27-vjetorit të themelimit të partis

No Pic available
  • 2017-06-17

Crawford: Fushatë popullore, kandidatët të varur nga kryetari. Pa platformë

Të paqartë për atë se çfarë do të presin prej partive që do të vijnë në pushtet dhe cilat çështje do të marrin një përgjigje konkrete në qeverinë e ardhshme. Në këtë situatë gjenden investitorët e huaj, shqetësim që shprehet nga Presidenti i Dhomës Amerikane të Tregtisë M