Rezultate te kerkimit per termin: +Platforma

Meta: total 1000 / total_found 3636 / time 0.002 / keyword[0] platforma / docs[0] 3636 / hits[0] 4628 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Ja numri ku ti raportoni rastet e shit-blerjes së votës

Për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, garantimi i votës të lirë të qytetarëve është një ndër prioritetet e forcave politike. Kjo ishte edhe njëra nga pikat e marrëveshjes Rama-Basha të 18 majit, si dhe një nga kërkesat kryesore gjatë protestës së opozitës. Në kuadër të k

No Pic available
  • 2017-06-17

Crawford: Fushatë popullore, kandidatët të varur nga kryetari. Pa platformë

Të paqartë për atë se çfarë do të presin prej partive që do të vijnë në pushtet dhe cilat çështje do të marrin një përgjigje konkrete në qeverinë e ardhshme. Në këtë situatë gjenden investitorët e huaj, shqetësim që shprehet nga Presidenti i Dhomës Amerikane të Tregtisë M

No Pic available
  • 2017-06-15

Rama: Ata që ju tregojnë platforma shohin vetëm tepsinë e pushtetit

Duke u kërkuar votën në Qarkun e Gjirokastrës, kryeministri Edi Rama tha se e vetmja mundësi për të rrëzuar sistemin 27 vjeçar është që Partia Socialiste të marrë aq mandate sa të mos bëjë koalicion me partitë e tjera. Sipas Ramës, ajo që nuk duket në televizion është turpi i

9 qytetet e botës ku duhet të jetosh, nëse ske një punë të garantuar
  • 2017-06-04

9 qytetet e botës ku duhet të jetosh, nëse ske një punë të garantuar

Të jesh punonjës freelance mund të jetë çliruese, ti mund ti zgjedhësh vet orët e punës, çfarë dëshiron të bësh dhe sa do të paguhesh. Por nga ana tjetër do të thotë që nuk ke një punë të garantuar dhe mund të bëhet e vështirë kur të duhen para për të paguar faturat. Plat

No Pic available
  • 2017-06-04

Nga Lutfi Dervishi/ Java e heshtjes zgjedhore!

  Fushatat zgjedhore janë një mundësi e mirë për të diskutuar për vende pune, për mjedis më të pastër, për ushqime më të sigurta, për shërbim shëndetësor më të mirë, për arsim më cilësor, për nxitje të investimeve vendase dhe të huaja. Fushatat zgjedhore janë një mu

Colangeli i BERZH: Ku duhet të tregojë kujdes qeveria dhe rreziqet gjeopolitike
  • 2017-05-29

Colangeli i BERZH: Ku duhet të tregojë kujdes qeveria dhe rreziqet gjeopolitike

Për Bankën Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, në këto kohë, qeveria duhet të tregohet e kujdesshme dhe të garantojë qëndrueshmëri, mosrritje të borxhit publik, si dhe mjedis të sigurt për sipërmarrjen Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim është optimiste për ecurinë e e

No Pic available
  • 2017-05-28

Vasili: 100 mijë vende pune të mirëpaguara për të rinjtë

Lëvizja Socialiste për Integrim ka prezantuar programin, përmes së cilit synon të marrë e vetme pushtetin. Kryetari Petrit Vasili tha se programi parashikon 100 mijë vende pune për të rinjtë, zhvillimin e bujqësisë e turizmit, uljen e taksave për biznesin si dhe rritjen e ekonominsë. 1