Rezultate te kerkimit per termin: +Plus +Gazeta +Athina

Total: 10
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.057Z

Ministri Emigracioni? Rama me 2 deklarata të ndryshme

Kryeministri i ri Edi Rama tha sot gjatë paraqitjes së kabinetit qeveritar, ku binte në sy mungesa e një ministrie për Emigracionin, se nuk e ka premtuar asnjëherë krijimin e një ministrie të tillë. I pyetur nga gazetarët për këtë temë ai u përgjigj: “Nuk e di të kem bërë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.500Z

Kotzias ne qershor ne Tirane

brbrJaven e pare te qershorit Tiranen do ta vizitoje shefi i diplomacise greke Nikos Kotzias Lajmin e konfirmoi per Vizion Plus ministria e Jashtme shqiptare eshtje te nxehta si marreveshja per detin ligji i luftes apo ceshtja e pazgjedhur e pronave do te jene ne fokusin e kesaj vizite Kjo vizite es

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.064Z

Shqiptarët, protestë para ambasadës në Athinë për toponimet

Dje pasdite një grup emigrantësh shqiptarë protestuan përpara Ambasadës së Shqipërise në Athinë, për zgjidhjen përfundimtare të çështjes së toponimeve të vendlindjes në pasaportat e fëmijëve të tyre. Mjaft të indinjuar për shkeljen e të drejtave të fëmijëve, të cilët pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.963Z

Fitojne te gjithe - Regjistrimi i popullsise me rendesi jetike per Greqine

Deri me 24 maj dhe per 15 dite me radhe 55.000 regjistrues anekend Greqise do te kurorezojne regjistrimin e popullsise dhe banesave 10 vjet pas regjistrimit te meparshem te vitit 2001. Regjistrimi behet per mire. Do te na ndihmoje te gjithe thote drejtoresha e pergjithshme e Studimeve Statistik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.056Z

Ministri Emigracioni? Rama me 2 deklarata të ndryshme 

Kryeministri i ri Edi Rama tha sot gjatë paraqitjes së qeverisë që do të drejtojë, se nuk ka premtuar asnjëherë krijimin e një ministrie për Emigracionin. I pyetur nga gazetarët për këtë temë ai u përgjigj: “N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.463Z

Greqi-Gjermani, kush i ka borxh kujt!?

Greqia i ka borxh Gjermanisë miliarda euro. Apo e kundërta? Athina edhe 70 vjet pas përfundimit të Lufës së Dytë Botërore kërkon pagesën e dëmeve. Për ndërhyrjes ushtarake në Greqi, në maj të vitit 1941, trupat e Hitlerit kanë vënë flamurin nazist mbi Akropol në Athinë. Deri në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.576Z

Emigrantët grekë shqetësimepër deklaratat e Ramës

ATHINE- Çështja e ngritjes së një ministrie të Emigracionit, që sipas emigrantëve është premtuar edhe gjatë fushatës zgjedhore, do të jetë dhe shqetësimi kryesor i tyre, kjo për vetë problemet e shumta që kanë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama