Rezultate te kerkimit per termin: +Podgoric

Meta: total 1000 / total_found 2004 / time 0.001 / keyword[0] podgoric / docs[0] 2004 / hits[0] 2850 /
No Pic available
  • 2019-04-01

Historiani serb: Shqiptarët kanë humbur shumë tokë tek serbët

 Ndoshta shqiptarët në mesjetën e hershme mund të kenë humbur shumë tokë te serbët, ato nuk ishin aspak një popull që po shuhej. Që nga fundi i shekullit të 13 ata nisën një sulm drejt veriut në Selanik, Epir dhe Greqi, që nga fundi i shekullit të 17 një sulm të dytë drejt veril

Mali i Zi mund të luajë pa tifozë ndaj Kosovës, ja arsyeja!
  • 2019-03-26

Mali i Zi mund të luajë pa tifozë ndaj Kosovës, ja arsyeja!

Mali i zi pësoi një humbje të thellë 1-5 mbrëmjen e djeshme në eliminatoret e Euro 2020-ës, përballë Anglisë, por pasojat do të vijojë ti vuajë edhe në vijim. Kjo pasi përveç humbjes, do të përballet me një hetim të organeve kompetente të UEFA-s, në lidhje me sjelljet raciste,

Euro2020/ Shqipëria për fitore në Andora, Dardanët për historinë në Prishtinë
  • 2019-03-25

Euro2020/ Shqipëria për fitore në Andora, Dardanët për historinë në Prishtinë

Ende pa u shëruar plagët e asaj humbjeje me pasoja në Loro Boriçi ndaj Turqisë, që presupozohej skuadra për tu lënë pas për ëndrrën Europian, Shqipëria do të zbresë sërish në fushë, këtë herë me një kundërshtare modeste përballë, Andorrën, që më shumë se një pengesë n

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut
  • 2019-03-25

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut

Majlinda Bregu, ish-ministrja e Integrimit, aktualisht në rolin e  Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal ka treguar për jetën e saj personale në emisionin My Living në Vizion Plus.   Bregu ka treguar rreth jetesës së re në Sarajevë dhe qëndrimin lar

Fushë Krujë, shoqërohen 5 persona për tritolin ndaj shtyllës së tensionit
  • 2019-03-19

Fushë Krujë, shoqërohen 5 persona për tritolin ndaj shtyllës së tensionit

Policia ka shoqëruar 5 persona për ti marrë në pyetje në lidhje me shpërthimin me tritol të shtyllës së tensionit në Fushë Krujë. Si pasojë e shpërthimit të tritolit pasditen e së hënës (18 mars) mbeti e dëmtuar njëra nga këmbët e shtyllës së tensionit, por nuk u cënua qënd

Çmimet e apartamenteve në Tiranë, më të shtrenjtat në rajon!
  • 2019-03-18

Çmimet e apartamenteve në Tiranë, më të shtrenjtat në rajon!

Apartamentet luksoze në zonat qendrore në Tiranë po kapin majat, teksa një sërë projektesh luksoze janë në ndërtim. Çmimet po rriten me shpejtësi dhe po arrijnë nivelin e 4,000 euro për metër katror, në projektin e ri që po ndërtohet pranë Presidencës, duke arritur nivelin më të

Skema e fajdexhinjve, çfarë ndodhi në gjykatë me 12 të arrestuarit
  • 2019-03-17

Skema e fajdexhinjve, çfarë ndodhi në gjykatë me 12 të arrestuarit

Lihen në burg 12 personat e arrestuar për dhënie parash me fajde. Nën masa të rrepta sigurie, Gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër ka caktuar masën Arrest me burg për të arrestuarit e operacionit Maranaj. Të dyshuar për dhënie huaje në mënyrë të jashtëligjshme, asnjë prej të