Rezultate te kerkimit per termin: +Podgorics

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] podgorics / docs[0] 9 / hits[0] 11 /
No Pic available
  • 2010-08-13

Shitja e shtetësisë, Mali i Zi rrezikon rikthimin e vizave

Reagimet Kritika t ashpra nga Gjermania: Duhet t rikthehet vendimi pr lvizjen e lir Vendimi i fundit i qeveris s Malit t Zi pr dhnien e pasaports, pra t shtetsis malazeze gjithkujt q sht gati t investoj 500000 euro n kt vend ballkanik, sht pritur me kritika t ashpra n Gjermani, vun n dukje mediat g

No Pic available
  • 2010-06-27

Samiti i Presidentëve, propozohet Schengen ballkanik

Prizren, Topi: Të hiqen vizat për Shqipërinë dhe Kosovën Samiti i Prizrenit del me nj propozim konkret, at t krijimit t “Schengen”-it ballkanik ndrkoh q presidenti Bamir Topi krkon heqjen e vizave pr Shqiprin dhe Kosovn. Samiti rajonal i thirrur nga presidentit F

No Pic available
  • 2010-06-19

Topi, në Podgoricë për perspektivën e Liqenit të Shkodrës

Presidenti i Republiks, Prof. Dr. Bamir Topi, do t niset sot drejt Podgorics, ku s bashku me Presidentin e Malit t Zi, Filip Vujanovi, do t marr pjes n Konferencn Ndrkombtare Shkencore me tem “Liqeni i Shkodrs - Gjendja dhe perspektivat”. T pranishm gjithashtu n kt ko

Marrëdhenia diplomatike me Kosovën, Serbia lëvizje të ashpra ndaj Malit të Zi
  • 2010-01-11

Marrëdhenia diplomatike me Kosovën, Serbia lëvizje të ashpra ndaj Malit të Zi

Nse Mali i Zi do t vendos marrdhnie diplomatike me Kosovn, Serbia do t reagoj ashpr. Kshtu shprehet pr mediat malazeze Koordinatori I Partis Socilademokrate t Re, Dushan Janji I cili sht edhe profesor n Fakultetin e Shkencave Politike n Podgoric.  ''Pavarsisht se kur do t vendosen marrdhniet di

No Pic available
  • 2009-12-11

Mali i Zi: Marrdhniet me Kosovn, pas GJND-s

Mali i Zi nuk do ti vendos marrdhniet diplomatike me Kosovn prderisa po zgjat debati n Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis, prkatsisht deri sa kjo gjykat t marr vendim. Ky sht mendimi im, megjithse nuk sht qndrim zyrtar i Podgorics, ka thn nnkryetari i qeveris malazeze Svetozar Maroviq n intervistn pr ga

Prisni deri n vendimin e GJNDs
  • 2009-12-06

Prisni deri n vendimin e GJNDs

Ambasadori serb n Malin e Zi, Zoran Lutovac, ka krkuar nga Podgorica q t mos vendos marrdhnie diplomatike me Kosovn deri n vendimin e Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis. Lutovac ka krkuar javn e kaluar takim n Ministrin e Jashtme t Malit t Zi ku ka deklaruar q Qeveria malaziase t shtyj vendimin pr zyrt

No Pic available
  • 2008-11-01

Armiqt e shqiptarve: N krkim t themelit t politiks

Fqinjt tan jan cmirzinj vetm ndaj faktit q ekzistojm. Ata krkojn t na e grabisin mendimin e ekzistencs son. Le t mendojm dhe t punojm pr vete dhe t mos ket asnj ndryshim midis toskve dhe gegve, ne jemi t gjith shqiptar dhe duhet t formojm nj Shqipri t bashkuar. Abdyl Frashri Do t ishte qesharake