Rezultate te kerkimit per termin: +Podgoric

Meta: total 1000 / total_found 1932 / time 0.001 / keyword[0] podgoric / docs[0] 1932 / hits[0] 2748 /
No Pic available
  • 2017-06-08

Mali i Zi konfirmon padinë kundër komplotuesve të grushtit të shtetit

Një gjykatë në Mal të Zi konfirmoi padinë për 14 njerëz, përfshirë dy rusë dhe dy udhëheqës të opozitës pro-ruse, për rolin e tyre të dyshuar në një komplot për rrëzimin e qeverisë, vitin e kaluar. Gjykata e Lartë në Podgoricë tha se padia përfshin akuzat për “përgat

No Pic available
  • 2017-06-07

Mali i Zi në NATO, Rusia: Do hakmerremi

Rusia kërcënon se do të hakmerret ndaj Malit të Zi për anëtarësimin e tij në NATO. Një ditë më parë, vendi i vogël buzë Adriatikut u kthye zyrtarisht në anëtarin e 29-të të Aleancës Veri-Atlantike dhe mori lëvdatat e Shteteve të Bashkuara për ndjekjen e kësaj rruge, pavarësis

No Pic available
  • 2017-05-31

Hakmerret Moska, 70 zyrtarë të Malit të Zi në listën e zezë të Rusisë

Kryeministri malazes Dushko Markoviç, kryetari i Parlamentit të Malit të Zi, Ivan Brajoviç, dhe kryetari i Partisë Socialiste Demokrate, Millo Gjukanoviç, janë futur në listën e zezë të shtetasve malazesë të cilëve u ndalohet hyrja në Rusi. Kështu shkruan Pobjeda e Podgoric

No Pic available
  • 2017-05-24

Hoyt Brian Yee: Kujdes ndaj qasjes ruse në Ballkan

Zëvendës ndihmës sekretari amerikan i shtetit Hoyt Brian Yee, tha të mërkurën në Beograd se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të jenë të pranishme në Ballkanin perëndimorë për të mbështetur rrugën evropiane të vendeve të rajonit, ndërsa do të ndjekin me vëmendje qasjen e Ru

No Pic available
  • 2017-05-11

Peshkatarët shqiptarë i vijnë hakut peshkut vrasës jugosllav

Në shkurt 1985, kur peshkatari Kamber Kapica hodhi rrjetën e tij mes pllakave lundruese të akullit në Liqen të Fierzës, i zuri syri dy a tre peshq të panjohur sa pëllëmba e dorës. Kurreshtar, Kapica ia tregoi atë një studenti biologjie që punonte aty pranë në Kukës, i cili e identifi

No Pic available
  • 2017-04-28

Kuvendi i Malit të Zi pritet të votojë për anëtarësim në NATO

Parlamenti i Malit të Zi sot pritet ta ratifikoj marrëveshjen për anëtarësim në NATO, duke e bërë një kthesë historike kah perëndimi, megjithë protestat nga aleati tradicional Rusia dhe opozita malazeze proruse. Partitë opozitare kanë thënë se do ta bojkotojnë seancën e sotme parla

SHQIPËRIA E MADHE, APO VETËM SHANTAZHE NDAJ BE?
  • 2017-04-27

SHQIPËRIA E MADHE, APO VETËM SHANTAZHE NDAJ BE?

“Dua të shpreh dëshpërimin tim, madje edhe zemërimin, me deklaratat e disa liderëve në rajon. Mesazhet e tilla mund të kuptohen si përzierje në punët e brendshme të vendeve të tjera dhe kanë për synim ndryshimin e kufijve, që nuk është e pranueshme”, theksoi Johannes Hah