Rezultate te kerkimit per termin: +Pogradec

Meta: total 1000 / total_found 8569 / time 0.004 / keyword[0] pogradec / docs[0] 8569 / hits[0] 14082 /
Janë numëruar 95% e kutive: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PSD 1
  • 2017-06-27

Janë numëruar 95% e kutive: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PSD 1

Tashmë janë numëruar 95. 52% e votave dhe projeksioni i konfigurimit si do të jetë parlamenti është shumë e qartë. PS numëron deri tani 74 mandate, kundrejt PD me 43 mandate. LSI deri tani numeron 19 mandate, PDIU 3 mandate dhe PSD 1 mandat.   KQZ përmes kreut të saj, Klemend Z

Në Qarkun Korçë: Mbyllet numërimi në Pustec e Kolonjë, vijon tek të tjerat
  • 2017-06-26

Në Qarkun Korçë: Mbyllet numërimi në Pustec e Kolonjë, vijon tek të tjerat

Mbyllet numërimi në bashkinë Pustec të Korçës. E para renditet LSI me pas PS, PD.  Ky eshte rezultati i pasqyruar ne faqen zyrtare te KQZ-se  Ndërkohë Kolonjën e merr PS. Eshtë mbyllur numërimi ne 34 QV. Rezultatet jane si me poshte    Vijon numërimi në KZAZK 

PS mban mandatet e 2013 në Korçë, ja sa merr PD dhe LSI
  • 2017-06-26

PS mban mandatet e 2013 në Korçë, ja sa merr PD dhe LSI

Në qarkun e Korçës kanë mbetur edhe 57 kuti votimi për numërim. Ka përfunduar numërimi në bashkitë Devoll, Kolonjë dhe Pustec. Vijon numërimi në Korçë, Maliq dhe Pogradec. Nga rezultatet e deritanishme të KQZ, PS ka shënuar fitore të thellë. Kryeson me një diferencë prej më shu

Numërimi drejt fundit: PS 73 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 4, PSD 1
  • 2017-06-26

Numërimi drejt fundit: PS 73 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 4, PSD 1

Kur jemi ne numerimin e  kutive te fundit te votimit projeksionet parashikojnë një rezultat të thellë të PS-se duke numëruar deri tani 73 mandate, kundrejt PD me 43 mandate. LSI deri tani numeron 19 mandate, PDIU 4 mandate dhe PSD 1 mandat.   KQZ ka dhene afat deri ne oren 22:00

Numërimi drejt fundit: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PSD 1
  • 2017-06-26

Numërimi drejt fundit: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PSD 1

Kur jemi ne numerimin e  kutive te fundit te votimit projeksionet parashikojnë një rezultat të thellë të PS-se duke numëruar deri tani 74 mandate, kundrejt PD me 43 mandate. LSI deri tani numeron 19 mandate, PDIU 3 mandate dhe PSD 1 mandat.   KQZ përmes kreut të saj, Klem

No Pic available
  • 2017-06-22

Avokatja e Popullit njeh ambasadorin Tejler me rekomandimet për zgjedhjet

Avokatja e Popullit  Erinda Ballanca ka prit sot në një takim kreun e Misionit për Vëzhgimin e Zgjedhjeve Parlamentare në Shqipëri, Ambasadorin  Peter Tejler Në njoftimin për mediat thuhet se gjatë takimit u diskutua fillimisht në lidhje me angazhimin konkret të Misionit për V

No Pic available
  • 2017-06-22

AP njeh ambasadorin Tejler me rekomandimet për zgjedhjet

Avokatja e Popullit Erinda Ballaca zhvilloi një takim me kreun e Misionit për Vëzhgimin e Zgjedhjeve Parlamentare në Shqipëri ambasadorin Peter Tejler, si dhe këshilltarin ligjor të këtij misioni Vasil Vashchanka. Gjatë takimit u diskutua fillimisht në lidhje me angazhimin konkret të Mis