Rezultate te kerkimit per termin: +Pogradeci

Meta: total 1000 / total_found 3132 / time 0.001 / keyword[0] pogradeci / docs[0] 3132 / hits[0] 4818 /
Meta: Gati të dorëzoj mandatin dhe të jap jetën si Allende!
  • 2019-03-20

Meta: Gati të dorëzoj mandatin dhe të jap jetën si Allende!

Presidenti Ilir Meta, ka deklaruar se është gati të dorëzoj mandatin e Presidentit vetëm që të zgjidhë krizën politike në vend. Nga Pogradeci, ku nodhet për një aktivitet, Meta tha se kriza nuk zgjidhet as me retorikë dhe as me metoda policore. Kriza zgjidhet me dialog dhe metoda serioz

DETAJE/ Çfarë fshihet pas deklaratës bombë të Metës për vetësakrifikim?
  • 2019-03-20

DETAJE/ Çfarë fshihet pas deklaratës bombë të Metës për vetësakrifikim?

Ka një keqkuptim masiv lidhur me thelbin e deklaratave të forta të Ilir Metës nga Pogradeci. Shumica e mediave po merren me dy togfjalësha që shkaktojnë bujë ( Mund të dorëzoj mandatin e presidentit, mund të vetësakrifikohem si Salvador Allende) pa lejuar të dallohet ato që thuhen në

No Pic available
  • 2019-03-13

Do ju vëzhgoj një nga një, Braçe dush drejtorëve: Ishit në kafe, atë zyrë do e shkrij

Një Erion Braçe i tensionuar dhe agresiv është parë sot në mbledhjen që zv/kryeministri ka zhvilluar në orët e para të së mërkurës në Kryeministri me drejtuesit e Zyrave të Punës, Shërbimit Social, Inspektoratet e Punës dhe Sigurimet Shoqërore. Braçe e ka thirrur këtë mbledhje

Vrau 35-vjeçarin për vendin e parkimit, dorëzohet pas 2 muajsh autori (EMRI)
  • 2019-03-07

Vrau 35-vjeçarin për vendin e parkimit, dorëzohet pas 2 muajsh autori (EMRI)

Autori i vrasjes që tronditi Korçën më 17 janar të këtij vit, Olgert Mustafa është dorëzuar në polici, pas dy muajve kërkime. 34-vjeçari akuzohet se ka vrarë me armë për një vend parking, 35-vjeçarin nga pogradeci, Altin Balliu. Vetëdorëzohet në Polici shtetasi O.M, i shpallur n

Dhuna ndaj gjyqtarit, FSHF përjashton Kamzën nga kampionati
  • 2019-03-06

Dhuna ndaj gjyqtarit, FSHF përjashton Kamzën nga kampionati

Pas dhunës në ndeshjen Kamza-Laçi, Komisioni Disiplinor ka përjashtuar Kamzën nga çdo aktivitet futbollistik për sezonin 2018-2019. Vendimet e Komisionit të Disiplinës së FSHF 1. KF Tirana, për sjellje të gabuar të spektatorëve, bazuar në Nenit 66 të KDS, dënohet me zhvillimin e 1 (

Mafia e gjobvënies, zbardhet skema se si biznesmenët iu dhuronin aksione
  • 2019-02-23

Mafia e gjobvënies, zbardhet skema se si biznesmenët iu dhuronin aksione

Personat që shihni në këto foto janë Erjon Llapushi dhe Sajmir Fraholli, të cilët prej më shumë se dy muajsh ndodhen në qelitë e paraburgimit. Ata dyshohen si pjesë e një grupi të strukturuar kriminal që përmes shantazhit e dhunës kanë detyruar biznesmenë të ndryshëm nga Pogradec

Disiplina dënon Tiranën, Kukësin dhe Teutën
  • 2019-02-20

Disiplina dënon Tiranën, Kukësin dhe Teutën

Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit u mblodh sot për të analizuar sjelljet josportive të evidentuara gjatë ndeshjeve të fundjavës, në Kategorinë Superiore dhe në ligat e ulëta. Sjellja e tifozëve të Tiranës, Teutës dhe Kukësit, ka qenë në fokusin e Komi