Rezultate te kerkimit per termin: +Pogradecit

Total: 6093
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:55.864Z

Berisha premtime Pogradecit

Pogradec - Kryeministri Sali Berisha është ndalur në Pogradec, nga ku ka deklaruar premtimet e mbajtuar në katër vitet që ikën. Duke folur për investimet në zonën e Pogradecit, Berisha tha se mbi liqen nuk do të derdhet më ujë i ndotur. “Prapë le të qëndrojmë tek liqeni, nga Lini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.510Z

Berisha: Do t‘i kthejmë Pogradecit pastërtinë

Kryeministri Berisha ndodhej në qytetin e Pogradecit ku mori pjesë në inspektimin e punimeve për ndërtimin e impiantit të pastrimit të ujërave të zeza dhe kolektorit të këtij qyteti. Investimi me vlerë prej 7.8 milionë eurosh është investim i bankës gjermane "KfV". Kryeministri u shp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.497Z

Kërcënim me tritol gjyqtarit të Pogradecit

Shpërthimi në garazhin e gjyqtarit Liradin Lila ka shkaktuar panik tek banorët e Pogradecit. Policia, në kërkim të autorëve Shkatërrohet makina e gjyqtarit Liradin Lila. Pista më e mundshme: Hakmarrje për shkak të detyrës POGRADEC- Kërcënim me tritol gjyqtarit të Pogradecit. Rreth

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.688Z

Festa e liqenit te Pogradecit

brbrMe rastin e festes se tij Liqeni i Pogradecit ka mbledhur sot jo vetem banoret e ketij qyteti por edhe te ardhur nga qyteti i Ohrit Vete qytetaret kane zgjedhur ushqime tradicionale ose prodhime artizanale per ti ekspozuar ne kete feste masive Per Kryetarin e Bashkise se Pogradecit Artan Shkembi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.964Z

Ujësjellësi i Pogradecit, Kapri bën padi për përmbaruesin

Një ditë pasi një përmbarues privat ka bërë kallëzim penal ndaj kreut të bashkisë së Pogradecit, policia ka nisur hetimet mbi vetë përmbaruesin. Policia e Korçës bën të ditur se përmbaruesi privat Florjan Beqaraj, 36 vjeç është kallëzuar nga vetë kreu i bashkisë së Pograde

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.966Z

Shqetësimi, liqeni i Pogradecit i ndotur

Pogradec-Lumenjtë e Leshnicës dhe Cëravës që derdhen në liqenin e Pogradecit vazhdojnë të shkaktojnë ndotjen e ujrave të këtij liqeni. Në këto lumenj shkarkohen ujërat e zeza të disa  prej fshatrave të zonës. Dhe pikërisht ky ujë i ndotur i lumenjve është ushqim i perlës s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.402Z

Një e re mbytet në liqenin e Pogradecit

Sipas policisë së Pogradecit, Drita Shuaipi, 25 vjeçe, nga fshati Rëmenj i Pogradecit, humbi jetën aksidentalisht në liqen rreth orës 11:00 të ditës së sotme. Shuaipi ka qenë në plazhin e Pogradecit me gjithë familjarët e saj dhe ka hyrë për t'u larë në Liqen, por, sipas dëshm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama