Rezultate te kerkimit per termin: +Pogradecit

Meta: total 1000 / total_found 6096 / time 0.003 / keyword[0] pogradecit / docs[0] 6096 / hits[0] 9988 /
Top Story, pirateria televizive në Pogradec. Ja kompania e paligjshme
  • 2019-04-10

Top Story, pirateria televizive në Pogradec. Ja kompania e paligjshme

Top Story ka udhëtuar për në Çërravë, një fshat shumë afër Pogradecit. Si njësi adiministrative, Çërrava përmbledh 10 fshatra. Sipas listës së Autoriteti të Mediave Audiovizive (AMA), shërbimin televiziv në këtë zonë e ofron një rrjet kabllor i quajtur Fraholli, një subjekt

No Pic available
  • 2019-04-01

Po luante në ish-repartin ushtarak, 16-vjeçarit i shpërthen granata në dorë

Një 16-vjeçar është plagosur ditën e sotme në fshatin Leshnicë, pasi i ka shpërthyer aksidentalisht një granatë. Siç bën me dije policia, 16-vjeçari me iniciale E.Ç si pasojë e shpërthimit ka pësuar gjymtim të dorës. Më datë 01.04.2019, jemi njoftuar se në fshatin Leshnicë,

No Pic available
  • 2019-03-18

Lokalet 2019/ PS skanon 61 kandidatët për kryebashkiakë, zbulohen emrat

Prej muajsh PS ka nisur përgatitjet për zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Pritshmëritë ishin që lista garuese e kandidatëve për kryetar bashkie të publikohej gjatë Kongresit të së shtunës. Por kryesia vendosi që këtë proces ta shtyjë pas kongresit. Një burim nga PS i tha Top-Channe

Baba Taku: Ju tregoj pseudonimin serb të Sali Berishës, si agjent i UDB-së
  • 2019-03-10

Baba Taku: Ju tregoj pseudonimin serb të Sali Berishës, si agjent i UDB-së

Në gazetën DITA është publikuar sot pjesa e dytë e intervistës me deputetin socialist Spartak Brahon për raportin e operativit të Sigurimit, Ali Anadolli mbi rekrutimin e Sali Berishës nga UDB-ja serbe. Baba Taku i njohur për çantën e zezë, pasi kishte ngritur akuza tepër të rënda n

Vrau 35-vjeçarin për vendin e parkimit, dorëzohet pas 2 muajsh autori (EMRI)
  • 2019-03-07

Vrau 35-vjeçarin për vendin e parkimit, dorëzohet pas 2 muajsh autori (EMRI)

Autori i vrasjes që tronditi Korçën më 17 janar të këtij vit, Olgert Mustafa është dorëzuar në polici, pas dy muajve kërkime. 34-vjeçari akuzohet se ka vrarë me armë për një vend parking, 35-vjeçarin nga pogradeci, Altin Balliu. Vetëdorëzohet në Polici shtetasi O.M, i shpallur n

Si e përshkruan Lasgushi hapjen e Shkollës Shqipe të Pogradecit
  • 2019-03-07

Si e përshkruan Lasgushi hapjen e Shkollës Shqipe të Pogradecit

Më 14 Mars 1887 hapi dyert shkolla e parë shqipe në qytetin e Pogradecit. Në atë kohë Lasgush Poradeci, hedh në bllokun e shënimeve këtë shkrim që shqiponline po e sjell më poshtë. Në atë kohë poeti ndodhej në Bukuresht dhe e quan veten si Vepërimi Kombëtar i Shqiptarëve të Ruma

Protestat e PD-LSI, Balla: Luli, Saliu dhe Monika kanë frikë drejtësinë e re!
  • 2019-03-03

Protestat e PD-LSI, Balla: Luli, Saliu dhe Monika kanë frikë drejtësinë e re!

Opozita i frikësohet drejtësisë së re që po lind. Kështu ka deklaruar sot nga Korça, kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla. Së bashku me drejtuesin politik të PS për qarkun Korçë, Niko Peleshi, atë të qarkut Berat, Blendi Klosi, si dhe deputetë të tjerë, Ba