Rezultate te kerkimit per termin: +Polian

Total: 4
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.762Z

Polican perurohet linja e re e demontimit

POLIAN- Ministri i Mbrojtjes Arben Imami i shoqeruar nga ambasadori holandez Karslen Jensen zv.ambasadori i SHBA-se Landry Carr perfaqesues te OSBE-se perfaqesues te Ministrise se Brendshme dhe pushtetit vendor inauguruan dje linjen e re te demontimit ne Kombinatin e Policanit. Ne kete linje ku do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.351Z

Asgjësohen municone në poligonet e Pukës

Asgjsimi i municioneve t teprta brenda vitit 2013 mbetet prioritet i Ministris s Mbrojtjes. Sipas t dhnave vetm gjat 6-mujorit t par t vitit 2010 jan asgjsuar rreth 8160 ton, ndrsa n vitin 2009 jan asgjsuar rreth 6540 ton, pra 1620 m shum. Zvendsministri i Mbrojtjes Ekrem Spahia ka inspektuar kt pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.419Z

Në një muaj u asgjësuan 1747 tonë municione

Brenda nj muaji ushtria shqiptare ka asgjsuar 1747 ton municione t mbartuara, ndrsa n 5 muaj n total u asgjsuan 5215 ton. Gjat mbledhjes s bordit drejtues pr asgjsimin e municioneve t teprta, Zevends Ministri i Mbrojtjes Ekrem Spahia, tha se ky projekt i madh do t oj n 0 numrin e armve q shfaqin rre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.573Z

Fidel Ylli incident me simpatizantet e PD

POLIAN- Mesditen e djeshme ne qytetin e Policanit eshte shenuar nje incident mes deputetit socialist Fidel Ylli dhe disa simpatizanteve te PD-se. Deputeti i Partise Socialiste Fidel Ylli eshte fyer dhe ofenduar nga disa simpatizante demokrate nderkohe qe nderhyrja e menjehershme e policise ka qetesu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.633Z

Kushtetuesja, Imami: Votim i hapur

Vota e deputetve q oi n rrzimin e kandidaturs s Vangjel Kosts, si antar i Gjykats Kushtetuese, ka qen politike. Kt e bri dje t ditur ministri i Mbrojtjes, duke e argumentuar votn kundr t PD-s me faktin se persona q kan shrbyer n regjimin diktatorial nuk mund t jen pjes e Gjykats

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.330Z

Imami marrëveshje me OSBE-në për asgjësimin e lëndëve kimike

Mbi 118 ton lnd kimike do t asgjsohen brenda 45 ditve duke shmangur kshtu rrezikun dhe ndotjen e ambjentit pr popullsin. Nj marrveshje teknike u nnshkrua mes Ministris s Mbrojtjes dhe Organizats pr Bashkpunim dhe Siguri n Europ, n lidhje me gjetjen e nj mnyre sa m t prshtatshme pr eleminimin e stoqe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.034Z

PS prezanton Zotkajn per here te trete ne Polican

POLIAN- Partia Socialiste ka hapur mbremjen e djeshme fushaten elektorale ne bashkin e qytetit te Policanit. Deputetet Taulant Balla dhe Blendi Klosi kane prezantuar kandidaturen e Adriatik Zotkaj kryetari aktual ne detyre qe kandidon per here te trete per kreun e bashkise perballe kandidatit te dj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama