Rezultate te kerkimit per termin: +Polianit

Total: 0
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.459Z

Meta e Imami inspektojnë linjat e demontimit të armëve

Vendi yn do ta prfundoj procesin e demontimit t municioneve prpara afatit q sht vitit 2014. Pr t par nga afr ecurin e ktij procesi n Kombinatin Mekanik Ushtarak t Polianit, ishin Zvends kryeministri Ilir Meta dhe Ministri i Mbrojtjes Arben Imami. Numri dy i qeveris u shpreh se ecuria e mir e bn Shqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.633Z

Demontimi, Meta dhe Imami, në Poliçan

Zv.kryeministri dhe ministri i Jashtm, z. Ilir Meta, dhe ministri i Mbrojtjes, z. Arben Imami, vizituan dje Kombinatin Mekanik Ushtarak t Polianit. N kt vizit ata shoqroheshin nga zv.ministri i Mbrojtjes, Ekrem Spahia, dhe zv.shefi i Shtabit t Prgjithshm, kundradmiral Kristaq Ge

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.398Z

Asgjësimi i municioneve angazhim i rëndësishëm i Ministrisë së Mbrojtjes

Asgjsimi i municioneve t teprta brenda vitit 2013 mbetet nj angazhim shum i rndsishm i Ministris s Mbrojtjes. N nj konferenc pr shtyp zvendsministri i Mbrojtjes Ekrem Spahia ka paraqitur ecurin e ktij procesi gjat vitit 2009 dhe 6-mujorit t par t vitit 2010. Sipas Spahis demontimi i municioneve kryh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.419Z

Në një muaj u asgjësuan 1747 tonë municione

Brenda nj muaji ushtria shqiptare ka asgjsuar 1747 ton municione t mbartuara, ndrsa n 5 muaj n total u asgjsuan 5215 ton. Gjat mbledhjes s bordit drejtues pr asgjsimin e municioneve t teprta, Zevends Ministri i Mbrojtjes Ekrem Spahia, tha se ky projekt i madh do t oj n 0 numrin e armve q shfaqin rre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.391Z

Riparimi i defektit të dimrit, lë banorët pa ujë në verë

Berat Ndrprerja e ujit t pijshm do t vazhdoj deri n fund t javs Tashm qytetart e Beratit do t prballen me mungesn e ujit t pijshm, pasi riparimi i defektit n tubacionin e Bogovs gjat rrshqitjeve t stins s dimrit kaq ata t ngelen pa uj t pijshm. Q prej dits s hn, qytetart i jan drejtuar dyqaneve pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.709Z

Fëmijët e ngujuar, shkollim përmes programit Skype

Një kontigjent mësuesish u japin mësim në kushtet e izolimit rreth 70 fëmijëve, kryesisht në zonat verilindore të vendit Shkollimi i fmijve t ngujuar pr shkak t gjakmarrjes do t vij nga interneti. Projekti i Ministris s Arsimit dhe Shkencs tregon se dalja nga vetizolimi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.550Z

Kërko çfarë të duash komunizmin, bizantin, familjet e mëdha

Libri/ Për herë të parë botohet enciklopedia rajonale e Beratit Pas nj pune disavjeare, shtpia botuese “Jonalda” i jep n dor lexuesit nj enciklopedi pr qarkun e Beratit. Autor i veprs sht gazetari Zylyftar Plaku. Natyrisht, sht nj nism private, por botimi ka rndsi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama