Rezultate te kerkimit per termin: +Polict

Total: 39
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.384Z

Pagat, prparsi policve n terren

Ministria e Punve t Brendshme (MPB) n bashkpunim me Policin e Kosovs dha sot sqarime lidhur me sistemin e ri t pagave pr kategori t caktuara t policis, i cili u tha se u jep prparsi kategorive me nivel t lart t rrezikshmris n pun. Vendimi pritet t zbatohet nga 1 janar 2010. Drejtori i financave, H

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.867Z

Polict mbetn n burg

Gjykata e Tiranës vendosi 'arrest me burg' për dy agjentët e policise kriminale të komisariatit tre, Preng Froku dhe Besnik Preni, të cilet u arrestuan pas një pergjigjimi tre mujor nga ana e Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm dhe Task Forcë e Prokurorisë së Tiranës.(UPDATE)

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.299Z

Revoltohen polict e burgjeve

Rreth 100 policë të burgut të Rrogozhinës janë ankuar tek Avokati i Popullit pasi sipas tyre kanë mëse një vit e gjysmë që nuk po u paguhen orët e shtesë, dietat dhe shërbimi i kryer gjatë natës në qeli. Burime të besueshme të Top Channel pohuan se policët e këtij burgu kanë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

Prangosen katr funksionar t lart

Menjher pas urdhr arrestit nga Prokuroria e Matit pr arrestim t katr drejtuesve m t lart t burgjeve t Burrelit, kan prfunduar n pranga katr funksionar t lart. Ata jan drejtori i burgut t Burrelit, Eduart Brahilika, Nndrejtori i policis s burgut, shefi i rregjimit t burgut, Luan Hysa si dhe ish drejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.920Z

Nj vit nga vrasja e katr policve

Paraditen e sotme sht zhvilluar n Varrezat e Dshmorve ceremonia prkujtimore nj vit pas vrasjes s 4 policve gjat aksionit pr arrestimin e t shumkrkuarit Dritan Dajti. Ministri i Brendshm Lulzim Basha ka deklaruar se t tilla ngjarje nuk duhet t prsriten kurr m n t ardhmen.“Nj vit m p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.944Z

Policët: Do ti mbyllim brenda mjetet, nuk kemi para për taksat

Ankesat Efektivt e policis nuk kan asnj tolerim pr pajisjen me dokumentacion t rregullt t mjeteve n prdorim t tyre. Sipas t dhnave, ata kan lexuar urdhrin e drejtorit t prgjithshm, por shprehen se nuk shpjegohet ndonj lehtsim. Shum prej tyre, pasi mbi 50% e punonjsve t policis mbajn makina pa dokum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.396Z

Manjani: Parkimet, bashkia po mbledh lekë për fushatën elektorale

Parkingjet me pages, tashm t aplikuara prej dy javsh nga Bashkia e kryeqytetit duket se jan kthyer n nj nga burimet kryesore financiare t Bashkis pr vitin elektoral. Kshtu shprehet juristi Ylli Manjani n nj intervist pr televizionin Klan duke e cilsuar skemn e re si abuzive dhe jo t mirinformuar pr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama