Rezultate te kerkimit per termin: +Polica

Meta: total 1000 / total_found 1719 / time 0.001 / keyword[0] polica / docs[0] 1719 / hits[0] 1831 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Nesër zgjedhjet, 5851 punonjës policie për ruajtjen e materialeve zgjedhore

Qendrat e Votimit dhe KZAZ mbrëmjen e sotem (24 qershor) janë marrë në ruajtje nga policia e shtetit. Punonjësit e policisë janë paraqitur sipas detyrës së përcaktuar duke marrë në ruajtje 5 362 Qendra Votimi dhe 90 Komisione Zonale të Administrimit Zgjedhor. Për ruajtjen e KZAZ-ve dhe

No Pic available
  • 2017-06-19

Kush është bosi nga Shqipëria që është koka e trafikut të kokainës? DEA nis hetimet

Policia greke ka zbardhur skemën si funksiononte organizata e kokainës e përbërë nga shqiptarë dhe grekë, kur 4 ditë më parë u arrestuan 5 persona. Zyrtarisht njoftohet se mes të arrestuarve, 4 janë shqiptarë të moshës 34-56 vjeç dhe një biznesmen grek 61-vjeçar i njohur në zonën

Londër, 42 trupa të shkrumbuar brenda një dhome në kullën Grenfell
  • 2017-06-19

Londër, 42 trupa të shkrumbuar brenda një dhome në kullën Grenfell

Trupat e shkrumbuar të 42 personave u gjetën brenda një dhome nga ekipet e shpëtimit në kullën 27- katëshe Grenfell, e përfshirë nga një zjarr fatal javën e shkuar. Besohet se trupat e pajetë janë zbuluar nga skuadra e shpëtimit që prej disa ditësh kanë qenë në kërkim të persona

Makina kalon mbi turmën në Holandë, 8 të plagosur
  • 2017-06-11

Makina kalon mbi turmën në Holandë, 8 të plagosur

Momente paniku në Holandë, kur një makinë ka përplasur disa kalimtarë, duke plagosur 8 prej tyre. Një ngjarje që riktheu menjëherë në mendje masakrën e Nisës, Berlinit, Stokholmit e Londrës, duke shkaktuar shumë frikë. Por që policia holandeze e përgënjeshtroi, duke pohuar se nuk

No Pic available
  • 2017-06-10

Digjet plotësisht një makinë në Burrel

Një automjet është djegur plotësisht në aksin rrugor Burrel-Mat. Polica thotë se në orën 6 të mëngjesit të sotëm është njoftuar se një makinë është përfshirë nga flakët. Menjëherë kanë shkuar shërbimet e policisë dhe grupi hetimor në vendin e ngjarjes ku kanë konstatuar n

Punonte arën me kanabis të grekut, arrestohet 20 vjeçari shqiptar
  • 2017-05-30

Punonte arën me kanabis të grekut, arrestohet 20 vjeçari shqiptar

Policia greke ka asgjesuar një parcelë të mbjellë me kanabis dhe ka arrestuar pronarin grek të tokës, si dhe një shtetas shqiptar. Sipas komunikatës së policisë, parcela u zbulua pas një aksioni të koordinuar, në vendin e quajtur Vonica, 20 km nga Preveza. Polica sekuestroi 66 fidanë k

No Pic available
  • 2017-05-09

Orë paniku në Paris

Parisianët kanë përjetuar panik mbrëmjen e së hënës, pas mbylljes dhe evakuimit të stacionit Gare du Nord për çështje sigurie. Sipas mediave vendase, policia franceze nisi një operacion për kapjen e tre personave të dyshuar si të rrezikshëm, të cilët po udhëtonin dejt veriut të