Rezultate te kerkimit per termin: +Policia +Rrugore

Meta: total 1000 / total_found 7300 / time 0.010 / keyword[0] policia / docs[0] 189335 / hits[0] 365911 / keyword[1] rrugore / docs[1] 19082 / hits[1] 33995 /
Ndaluan grabitësin, shpërblehen policët heronj
  • 2019-04-03

Ndaluan grabitësin, shpërblehen policët heronj

Ndalimi i grabitësit të pronarit të një exchange, ka sjellë dhe shpërblimin për tre efektivët e policisë Rrugore. Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj takoi tre punonjësit e Policisë Rrugore, të cilët ndaluan dhe arrestuan në flagrancë grabitësin në Tiranë, në tentativën për t

No Pic available
  • 2019-03-31

Vrasjet/ Elbasani në shtetrrethim, kontrolle në banesa, makina dhe biznese

Elbasani dhe Shkodra janë kthyer në Napoli dhe Palermo të vogla shqiptare, ku krimi ka zënë rrënjë dhe godet çuditërisht sa herë që kryeministri Edi Rama shprehet në Parlament se policia e ka situatën në kontroll dhe po bën punën e duhur. Pak ditë më parë në Elbasan u shënua nj

Skenë si në filma aksion, kush është polici 29-vjeçar që shtriu përtokë grabitësin
  • 2019-03-29

Skenë si në filma aksion, kush është polici 29-vjeçar që shtriu përtokë grabitësin

Në një skenë të denjë për filmat aksion, në më pak se një minutë, dy persona me skafandra në kokë dhe doreza në duar, grabitën 60 mijë dollarë në qendër të Tiranës, në ‘Rrugën e Barrikadave’. Një kambist, Agron Shira, ra pre e grabitësve që e përplasën fillim

Zgjohen tifozët kuqezi! Radhë për bileta, trafik i rënduar në Lezhë-Shkodër
  • 2019-03-22

Zgjohen tifozët kuqezi! Radhë për bileta, trafik i rënduar në Lezhë-Shkodër

Sot në mbrëmje, në orën 20:45 kombëtarja e Shqipërisë do të zbresë në tapetin e gjelbër të Loro Boriçit për të sfiduar Turqinë, në ndeshjen e parë për eliminatoret e Europianit 2020. Prej mëngjesit të ditës së sotme në media aludohej se tifozët shqiptarë do të ishin të pa

Shqipëri-Turqi, publikohen masat për sfidën e Loro Boriçit
  • 2019-03-21

Shqipëri-Turqi, publikohen masat për sfidën e Loro Boriçit

Policia e Shtetit ka shpallur këtë të enjte masat teknike dhe organizative, në bashkëpunim të ngushtë me Drejtorinë Vendore të Policisë së Shkodrës, për të garantuar rendin dhe sigurinë publike, para, gjatë dhe pas zhvillimit të ndeshjes mes përfaqësueseve të Shqipërisë dhe Tu

Policia përplaset me Prokurorinë: Mbylli hetimin për urrejtje etnike
  • 2019-03-13

Policia përplaset me Prokurorinë: Mbylli hetimin për urrejtje etnike

Policia e Shtetit dhe anti-terrori kanë nisur në Gjykatë përplasjen e brirëve me Prokurorinë, pas dyshimeve te policisë se është nxitur urrejtja etnike gjatë një ceremonie në rrethinat e Shkodrës që përkujtoi ushtaret serbo-malazeze të vrarë gjatë 1912-1913. Por pavarësisht gjetj

Bashën e gjen belaja në Korçë, gjobitet dhe i bllokohet makina (FOTO)
  • 2019-03-11

Bashën e gjen belaja në Korçë, gjobitet dhe i bllokohet makina (FOTO)

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte sot në Korçë ku zhvilloi disa takime dhe eci përgjatë rrugëve kryesore të qytetit për të ftuar qytetarët që të marrin pjesë në protestën e 16 marsit në Tiranë. Por duket se lideri i opozitës nuk është larguar nga kryeqendra e juglin