Rezultate te kerkimit per termin: +Policin

Meta: total 1000 / total_found 37102 / time 0.016 / keyword[0] policin / docs[0] 37102 / hits[0] 49757 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Ministri Demiraj, porosit Policinë: Jeni nën monitorim të rreptë

jë ditë para se shqiptarët tu drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur Kuvendin e ri, Ministri i brendshëm Dritan Demiraj, i ka bërë thirrje Policisë së Shtetit që të zbatojë me përpikmëri ligjin dhe të garantojë procesin zgjedhor si dhe të mbrojë qytetarët shqiptarë. Porosi

No Pic available
  • 2017-06-25

Denoncimi i PD ne Tirane: Militanti i një partie kërcënoi me armë qytetarët

Ka pretendim nga PD se një militant i cili nuk është specifikuar nëse është i PS apo LSI, ka nxjerrë armën dhe ka kërcënuar qytetarët që të votojnë forcën e tij politike. Gazetarja Manjola Hasa thotë se në fotot që disponon nga personi në fjalë, duke se zotëria mban duart në xh

No Pic available
  • 2017-06-25

Qidra denoncime për blerjen e votës, Demiraj ka një mesazh

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se është shtuar numri i denoncimeve për rastet e dyshuara të veprës penale të shitblerjes së votave dhe intimidimit të votuesve. Pranë grupeve të posaçme të ngritura në Ministrinë e Brendshme dhe Policinë e Shtetit kanë mbërritur qindra deno

No Pic available
  • 2017-06-25

Ministria e Brendshme jep alarmin: Po rriten tentativat për blerje votash

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se është shtuar numri i denoncimeve për rastet e dyshuara të veprës penale të shitblerjes së votave dhe intimidimit të votuesve. Sipas një deklarate për shtyp jepet alarmi se pranë grupeve të posaçme të ngritura në Ministrinë e Brendshme dhe

No Pic available
  • 2017-06-25

Meta për Ora News: Rilindja do të kthejë Shqipërinë në Lezhë siçiliane

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta denoncon me emër autorët të ngjarjes në Shëngjin ku një eksponent i LSI-së u plagos. Në një intervistë telefonike ekskluzive për Ora News, nga qyteti i Lezhës, Meta thotë se  do të qëndrojë në Lezhë ku situaten e paraqet te rëndë dhe akuzon

No Pic available
  • 2017-06-25

Tensionet në zgjedhje, Demiraj: Partitë të mbështesin policinë. Llalla në Vlorë

Marrë shkas nga incidenti në Lezhë dhe tensionimi i situatës në Shkodër, Berat dhe Lushnje si pasojë e aktivizimit të grupeve me tendenca kriminale, Ministri i Punëve të Brendshme Dritan Demiraj, u bën thirrje subjekteve politike në këtë garë elektorale të mbështesin Policinë e Sht

No Pic available
  • 2017-06-25

Demiraj porosit policinë: Zbatoni ligjin, dorëzimi i kutive proces delikat

Ministri i Brendshem Dritan Demiraj i ka kërkuar Policisë së Shtetit të zbatojë me korrektësi ligjin gjatë procesit të transportimit dhe dorëzimit të kutive të materialeve të votimit, i cili është një proces mjaft delikat dhe me kontestime. Demiraj thotë se Policia e Shtetit është