Rezultate te kerkimit per termin: +Policis +Gjyqsore

Meta: total 74 / total_found 74 / time 0.050 / keyword[0] policis / docs[0] 137769 / hits[0] 304693 / keyword[1] gjyqsore / docs[1] 328 / hits[1] 415 /
Denoncimi i Fiks Fare, 8.000 euro avokatit dhe 500 euro policit
  • 2017-03-02

Denoncimi i Fiks Fare, 8.000 euro avokatit dhe 500 euro policit

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së enjtes skandalin e radhës në drejtësi, ku një avokat i mori 8.000 euro një qytetari me qëllim që të ndikonte te gjyqtarët për të pezulluar një urdhër-ekzekutimi. Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së enjtes skandalin e radhës në drejtësi, ku një avoka

Artan Hoxha: Në i bëtë SHIK dhe prokurorët, si Chuck Norris (dhe një mashtrim i mediave)
  • 2016-10-19

Artan Hoxha: Në i bëtë SHIK dhe prokurorët, si Chuck Norris (dhe një mashtrim i mediave)

Prej disa kohësh, në mediat pranë opozitës raportohen lajme sikur shumë prej operacioneve kundër drogës, kryhen nga ana e SHIK dhe Prokurorisë. Kjo, për të krijuar idenë se policia është e përfshirë në trafikun e drogës dhe e mbron atë. Por, gazetari Artan Hoxha, duke iu referua

No Pic available
  • 2016-10-04

Si të plotësoni saktë Lotarinë Amerikane, nesër nisin aplikimet

Nesër fillon aplikimi për Lotarinë Amerikane. Lotaria Amerikanë fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ambasada Amerikane sjell në uebsajtin e saj udhëzimet se ku dhe me cfarë dokumentesh duhet të par

Nga sa trembet këshilltari bejtexhi i Fatos Nanos?
  • 2016-09-29

Nga sa trembet këshilltari bejtexhi i Fatos Nanos?

Ish-këshilltari i Fatos Nanos, tashmë bejtexhi, Ylli Dylgjeri, është mërzitur pse ditën e djeshme emisioni Stop ka publikuar rastin e korrupsionit të një prokurori. Sipas tij, mediat do e degjenerojnë ligjin e vettingut. Vetting-u hyri në fuqi këto ditë. Dhe për pasojë duhet të shi

Ardian Ndreca: Zgjidhni Donald Lu president dhe Romana Vlahutin kryeministre, ndoshta ndodh ndonji gja!
  • 2016-06-26

Ardian Ndreca: Zgjidhni Donald Lu president dhe Romana Vlahutin kryeministre, ndoshta ndodh ndonji gja!

Zoti Ndreca a mendoni se reforma në drejtësi do të miratohet, dhe a mendoni se do të sjellë fryte për shqiptarët? Me mendue se kjo klasë politike që kemi ka vullnet të qartë me miratue reformën në drejtësi, asht njilloj si me mendue se njerzit e egjër, barbarët dhe primitivët, nj

I vjedh laptopin motrës, vëllai dënohet në gjyq me 8 muaj burg
  • 2016-06-13

I vjedh laptopin motrës, vëllai dënohet në gjyq me 8 muaj burg

Në janar të këtij viti, një 29-vjeçar në Tiranë ka marrë laptopin e motrave të tij, të cilin e ka shitur dhe paratë e fituara i ka shpenzuar brenda ditës duke luajtur bixhoz. Ajo që nuk ka menduar ai ka qenë fakti se për këtë veprim tashmë duhet të vuajë një dënim me 8 muaj he

No Pic available
  • 2016-05-15

PD akuzon Tahirin: Ndihmoi arratisjen e Balilit, shantazhoi mediat ndërkombëtare

Partia Demokratike akuzon ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri se lejoi arratisjen e Klemend Balilit dhe se tentoi të shantazhonte mediat ndërkombëtare. Përmes një deklarate për median të Departamentit për Rendin dhe Sigurinë, Enkelejd Alibeaj PD thotë se përcjellja në arrati e Klement B