Rezultate te kerkimit per termin: +Policis +Kor

Meta: total 1000 / total_found 7150 / time 0.009 / keyword[0] policis / docs[0] 137769 / hits[0] 304693 / keyword[1] kor / docs[1] 34990 / hits[1] 87266 /
Protesta e PD-LSI, policia rrethon sërish Parlamentin dhe zyrën e Lleshajt
  • 2019-04-11

Protesta e PD-LSI, policia rrethon sërish Parlamentin dhe zyrën e Lleshajt

Pavarësisht se vëmendja e Policisë së Shtetit është përqendruar në Rinas dhe gjithë zonën e Fushë-Krujës për të kapu bashkëpunëtorët e Admir Murataj që grabitën 10 milionë euro, disa qindra efektivë janë dislokuar si gjithmonë para Parlamentit. Në kuadër të masave të marra

Lumë skedinash në Korçë, policia arreston 28-vjeçarin
  • 2019-04-07

Lumë skedinash në Korçë, policia arreston 28-vjeçarin

Një 28-vjeçar është proceduar penalisht nga policia e Korçës, pasi akuzohet për organizimin e lotarive të palejueshme, sipas ligjit të qeverisë Rama, që ka hyrë në fuqi më 1 janar. Policia bën me dije se i proceduari është shtetasi me iniciale XH.G dhe ushtronte aktivitetin e paligj

Në Kapshticë me 68 kg kanabis, ja ku e kishte fshehur divjaksi (FOTO)
  • 2019-04-05

Në Kapshticë me 68 kg kanabis, ja ku e kishte fshehur divjaksi (FOTO)

Një tjetër rast i trafikut ndërkombëtar të drogës është goditur në doganën e Kapshticës, teksa është arrestuar në flagrancë një qytetar nga Divjaka. 38-vjeçari G.Gj, kishte fshehur në vende të posaçme në mjetin tip Toyota, drogën e ndarë në disa pako. “Më datë 05.04.2

Momenti i kapjes së një prej grabitësve të dyshuar në Tiranë (Foto)
  • 2019-03-29

Momenti i kapjes së një prej grabitësve të dyshuar në Tiranë (Foto)

Dalin detaje të tjera lidhur me grabitjen e ndodhur mëngjesin e sotëm në kryeqytet. Policia thotë se rreth orës 09:12, në rrugën e Barrikadave A. Sh., rreth 50 vjeç pronar i një pike këmbimi valutor, ka qenë duke lëvizur me motor. Ai është goditur me mjete të forta nga dy persona, t

Jelekverdhët nisin këngën: Do rrëzojmë Edin e Kristaqit, Lleshi, dil te sheshi
  • 2019-03-28

Jelekverdhët nisin këngën: Do rrëzojmë Edin e Kristaqit, Lleshi, dil te sheshi

Ndryshe nga tubimet e mëparshme, protesta e sotme e opozitës ka nisur me tensione, kryesisht para godinës së Ministrisë së Brendshme ku ka pasur më shumë forca policie se zakonisht. Aty janë shënuar disa përplasje midis banorëve të Astirit, të cilët kanë tentuar disa herë të çajn

Opozita tek Policia Tiranë, Kryemadhi: Ultimatum të lirojnë djemtë
  • 2019-03-21

Opozita tek Policia Tiranë, Kryemadhi: Ultimatum të lirojnë djemtë

Kanë lënë ambientet para Parlamentit për tiu drejtuar Drejtorisë së Policisë Tiranë. Ish-deputetë të opozitës dhe mbështetës të tyre pas afro tre orë e gjysmë protestë, kanë vendosur që të marshojnë drejt policisë së kryeqytetit. Gjithçka pas thirrjes së ish-deputetit demokr

Si në Gaza, opozita e pret Ramën në Roskovec me djegie gomash (Foto)
  • 2019-03-08

Si në Gaza, opozita e pret Ramën në Roskovec me djegie gomash (Foto)

Dhjetra militantë të Partisë Demokratike kanë bllokuar hyrjen kryesore të Roskovecit pasi kryeministri Edi Rama do të inspektojë investimet e kryera në këtë bashki. Protestuesit u kanë vënë flakën gomave për të mos lejuar kalimin e kryeministrit. Mes protestuesve është edhe ish-d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama